| lolvere a întrebat:

Dupa parerea voastra cine sunt mai destepti baietii sau fetele?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cred ca baietii.Pe cei care i-am cunoscut eu amici, rude, profesori au dat dovada de un plus de consecventa fata de sexul slab in anumite situatiithinking

| fluturas a răspuns:

Nu cred ca se poate generaliza, dar tot timpul i-am considerat pe baieti mai destepti decat fetele (chiar daca sunt fata)

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu se poate generaliza... e cam imposibil să afli asta

| Insanity a răspuns:

Fetele.Si nu e ceva spus la intamplare, e ceva dovedit stiintific.Sa iti explic : s-a cercetat, si s-a aflat ca baietii gandesc mai incet ca fetele cu doi ani, nu stiu cum sa iti explic mai exact, dar iata un exemplu: Un baiat care are varsta de 17 ani sa zicem, nu are gandirea unui baiat de 17 ani, ci a unuia de 15 ani, deci cu 2 ani mai putin, asa cum ti-am explicat, dar asta nu in toate cazurile, exista si fete care nu sunt foarte educate astfel incat sa gandeasca asa cum ar trebuihappy

| bOse a răspuns:

Ambii, se numeste selectie naturala, unii sunt mai destepti si unii mai putin destepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu e o regula.Nu se generalizeaza, gen baietii sunt prostii si fetele sunt destepte sau invers.Acesta "desteptaciune" depinde de niste lucruri.Eu merg pe principiul :"nimeni nu este mai destept decat celalalt, doar se observa cartea care a fost in plus citita". Cred ca femeile sunt un pic mai intuitive ca barbatii si asta le ajuta putin.