| entzückendesKätzchen a întrebat:

La intrare la liceu ati fost nevoiti s dati proba orala si scrisa la o limba straina?

Răspuns Câştigător
| AlAndalus a răspuns:

In 2009 cand am intrat eu la liceu, am dat proba orala si scrisa la franceza (am intrat la profil de filologie-franceza intensiv). Totusi, cred ca probele de genul asta se dau doar la profile cu specializare bilingv sau intensiv.Asa ca daca nu ai optat pentru unul dintre acestea doua, nu ar trebui sa-ti faci griji! Bafta in noul an scolar!

2 răspunsuri:
| rotariurazvan a răspuns:

Daca la liceu vrei sa fii pe profil bilingv trebuie sa iti ei fisa anexa inainte de la scoal si sa te duci al liceu unde vrei sa dai acolo ai problema ascrisa si oras 1-2 zile dupa care iti da o nota nota aai te pote salva daca la examene nu ai medi bune! deci da trebuie proba scrisa si orals inte dar astea sunt probe serioase

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Straniu eu nu le-am dat în 2010 cînd mi-am schimbat școala și sunt în bilingv real.