| entzückendesKätzchen a întrebat:

La intrare la liceu am optat pentru profilul filologie-engleza dar iari am dat proba scrisa sh maine cea orala.nu stiam ca se procedeaza asa. mi-e teamala proba orala, stiti cumva cum decurge de obicei?

2 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

La proba orala intri in sala de clasa, iti alegi un bilet, te duci in banca si lucrezi. Pe bilet se afla un text. Sub text sunt 4 intrebari referitoare la text la care tu trebuie sa raspunzi. primesti si o ciorna. Ai la dispozitie 15 min parca thinking Iti citesti textu, raspunzi la intrebari, in scris, pe ciorna, sau in gand. Cand esti gata sau daca ti s-a terminat timpul te duci la catedra/ esti chemat la catedra citesti textul si raspunzi la intrebari. Profesorii te evalueaza si iti dau o nota si asta este tot.
O intrebare am: tu cum de dai bilingvul in toamna? thinking

| entzückendesKätzchen explică:

Pai acum ne-au chemat la scoala e o prostihabar n-am ce o sa fac maine la proba orala.mi-e foarte teama.crying