| FanMedical a întrebat:

La locul de muncă, ce este un om "zgârcit"?

5 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

De exemplu acela care nu da tigari la toti nesimtitii care ii cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva care probabil nu iti imprumuta ustensilele sale de lucru.Gen,tu ti-ai uitat acasa, sau in alt loc ceva anume, si ceri de la el si el nu vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala care.si ascunde cana de cafea, desi stie ca nu ai un leu in buzunar.

| Sellak a răspuns:

Seful ala nenorocit de care trebuie sa te rogi 6 luni sa-ti dea o marire. Ala e un om zgarcit. zici ca iti da bani de la el, nu din bugetul firmei.