| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania, care sunt principalele meserii unde sunt politia/serviciile secrete cu ochii pe tine?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

In primul rand, daca esti spion rus poti fi sigur de atentia contrainformatiilor. Deasemenea, daca esti agent rus de influenta, si nu sunt putini. Daca esti liderul unui grup religios cu trasaturi noi sau bizare, in orice sens, de asemenea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punctul meu de vedere in politica e destul de riscant daca nu esti om cinstit. Si consider ca si in afaceri trebuie sa ai grija