| Demeister a întrebat:

La noi în România,conform legislației, este necesar să ai un certificat/autorizație pentru a deține sau folosi un motofierăstrău?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde la ce il folosesti.
Daca il folosesti numai pentru nevoile personale nu ai nevoie de nici o autorizatie.
Daca il folosesti pentru prestarea de servicii trebuie sa ai o firma sau sa fii persoana fizica autorizata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| WaterDrop a răspuns:

Doar daca vrei sa te razbuni pe cineva care ti-a facut rau.

| Radu284 a răspuns:

Nu, doar pentru fierastraul normal e nevoie de autorizatie, de la mediu, protectia muncii, politie si pompieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici de drujba nu? Nu trebuie sa ai certificat daca il folosesti doar pentru tine.Numai in cazul in care ai o firma mica si prestezi servicii.Atunci trebuie mai multe acte nu numai certificat de detinator.

Răspuns utilizator avertizat