| FanMedical a întrebat:

La noi în România, există negrii din țarile africane care s-au stabilit aici la noi şi au loc de muncă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca exista, multi au venit pentru studii si nu s-au mai reintors in tara de origine, la fel unii au primit azil.
Nu cred ca exista statistici cu ei, respectiv numarul pe localitati, poate doar la recensamantul din 2011 sa se fi stabilit asta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oho! O gramada. Numai la mine in orasel (e foarte mic) sunt 4 din care doi si casatoriti, cu copii.

| FanMedical explică (pentru Salontanul):

Dar în ce oraşe sunt cei mai mulți negrii şi ce meserii au?

| Salontanul a răspuns (pentru FanMedical):

In marile orase gasesti cei mai multi si cred ca locul 1 il ocupa Bucurestiul. Ce meserii au? De unde sa stiu? De exemplu la Oradea am cunoscut 2 medici. Cei din Salonta se ocupa cu transportul de carne in Orient si unul este fotbalist.

| Radu284 a răspuns:

Nu, pentru ca sunt rapiti.