| MihaiPaleologu a întrebat:

La Politia Locala, pentru a intra la concursul de ocupare al unor posturi, este nevoie de cazierul judiciar. Am insa o problema, si anume ca am in cazier o amenda penala suspendata, cu o probatiune de 2 ani pentru conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului. Intrebarea este, daca aceasta fapta este prezenta in cazier, si in consecinta cazierul nu este curat, nu ma vor primi sa sutin examenul? Sau pentru fapta mea, nefiind asa grava ma vor accepta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara.
Nu stiu daca este cineva aici care sa-ti dea un alt raspuns, fata de ce prevede legea, conform prevederii citate, poate doar unul care a fost exact in situatia ta. Raspunsul corect si precis il afli doar de la Politia locala.