| anonim_4396 a întrebat:

La posta romana, daca vine un colet din afara, pot face cumva sa-l ridic il alta zi in afara de vineri?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Coletele din strainatate se primesc la posta vamala si te duci sa-l ridici atunci cand are aceasta program, nu te poti duce in alta zi. Acestea se pastreaza 30 de zile.

| Blekz a răspuns:

Poti in fiecare zi, eu primesc colete in fiecare luna din alta tara

| nitromonkey88 a răspuns (pentru Blekz):

China frt. continent

| Raul2802 a răspuns:

Din cate stiu, un colet se tine 7 zile in punctul destinatar in caz ca nu se ridica inainte de a se returna, iar programul postei romane este de Luni pana Vineri, chiar Sambata in unele locuri, deci dupa ce primesti acea instiintare ca ai primit coletul, ai 7 zile la dispozitie sa mergi sa il ridici

| nitromonkey88 a răspuns (pentru Raul2802):

Din afara. china mai exact.

| NuTeUit a răspuns:

Da.poti.te duci.si mna poti

| nitromonkey88 a răspuns (pentru NuTeUit):

? mna? mi s-a zis ca doar vinearea de la 10 la 1 pot