| Dani8000 a întrebat:

Locuiesc in strainatate si detin in Romania un apartament vechi ce-l doresc sa vand dar nu gasesc cumparatori persoane fizice.
Intrebarea e urmatoarea, exista metode prin care vreo banca, agentie sau statul sa cumpere apartamentul chiar daca e la o suma mult mai mica decat cea a pietei si care e procedura?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de metode ci de interesul unor persoane fizice, a Statului sau a organelor locale sa cumpere apartamentul.
Incearca sa trimiti oferta la primaria localitatii tale, poate il vor cumpara pentru locuinta sociala.

| Yuoia a răspuns:

Ce vrei tu, nu se poate.
Cumparatori, ar fi (doar daca nu o fi la Padurea Neagra) dar probabil vor sa-l vada si nu are cine le deschide usa. Nimeni nu cumpara orbeste.
Apeleaza la o agentie imobiliara. Ei ti-l vor vinde. Pentru un comision, fireste. Valoarea sa este si in functie de zona in care se afla, nu numai de valoarea apartamentului.

| UserRo10 a răspuns:

Plateste o agentie sa ti-l vanda si le dai comision

Răspuns utilizator avertizat