| rflower a întrebat:

Luna trecuta am platit prin BRD tariful de cazare pentru camin. La cazare, am predat chitanta respectiva fara sa-i fac o copie in prealabil, acum cei de la camin spun ca sunt datornica. Intrebarea mea e daca banca poate elibera o noua chitanta sau sa faca dovada platii in vreun fel?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Pai si atunci de ce nu le zici ca daca nu ai fi platit deja, nu ti-ar fi facut contractul? Si tu esti sigura ca datoria asta e pe luna trecuta, si nu pe o luna noua?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da,extrasul de cont. ceri extrasul de cont in care va scrie spre cine ai facut plati.

| Radu284 a răspuns:

Cum ai facut plata? Cash? Din contul tau? Card de credit?
Cand ai predat chitanta, nu ti-au dat nimic la mana?

| rflower explică (pentru Radu284):

Am platit cash. Cand am predat chitanta am primit cheia camerei si mi s-a semnat contractul de cazare.

| Radu284 a răspuns (pentru rflower):

Pai si atunci de ce nu le zici ca daca nu ai fi platit deja, nu ti-ar fi facut contractul? Si tu esti sigura ca datoria asta e pe luna trecuta, si nu pe o luna noua?