| valentingb a întrebat:

Mă bântuie o întrebare.
A trecut legea cyberbullying-ului?
Eram convins că am citit despre asta pe Biziday și acum am căutat, nimic. Gol.
Mă doare capul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit de o asemenea lege in Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Se refera la OM 4343/2020 care aduce niste norme de aplicare a unor prevederi din legea ed nationale(adica au scris ceva ca sa fie), dar da, putem considera ca nu exista o asemenea lege

| valentingb explică (pentru anonim_4396):

Am văzut asta dar am citit recent un titlu despre asta si eram chiar mirat ce bine se mișcă politicienii români. Trebuia să-mi dau seama.
Merci!

| valentingb explică (pentru Ioandelasal):

Https://www.news.ro/......1519410556

Ok, era propunere, azi a fost promulgată.

| Ioandelasal a răspuns (pentru valentingb):

Aceasta lege se refera doar la violenta domestica (in familie) si nu la scoala.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce număr, ce an