| AvalohAlyn a întrebat:

Mai aveți încredere în clasa politică?
Mai bine votez un partid necunoscut, mic, care nu are șanse decât să votezi PNL sau PSD care înseamnă aceeasi cloaca iar aia de la USR fiind neomarxisti și ciudați rău.
Mai bine votez PRM sau AUR. Oricum PNL a dezamăgit cu guvernarea asta dezastruoasă mai ales pentru modul absolut jalnic in care au gestionat pandemia asta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am incredere, de foarte multa vreme, nici macar cat negru sub unghie. Si daca vreau sa votez ma uit dupa candidati, nu dupa partidul din care face parte. Daca nu gasesc unul sa-mi placa nu ma duc la vot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gandesti cum ar fi gestionat AUR treaba asta? Eram jumatate din tara infectați, morti pe cine stie unde. Asta ar fi făcut niste oameni care tipau ca imbecilii ca le sunt luate drepturile cand trebuie sa poarte masca

Pnl a facut și el ce au facut toate tarile care s au lovit de pandemie. Nimeni din lumea asta nu a iesit si nu va iesi din pandemie fara victime si fara probleme economice.

Doar ca auzi niste tropete rusesti, imbecili conspirationisti ca stau in fata guvernului si tipa nu inseamna ca au si dreptate.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Si ce avantaj ai ca ai votat un asemenea partid?

| AC4S4 a răspuns:

Dar n-a facut PNL nimic diferit sau iesit din comun. Au copiat modelul altor tari.
Va mai amintiti 2015 cu colectiv? Cand PSD se umfla in pene sa spuna ca noi avem de toate, ca sa dea bine la electorat ca ne descurcam bine. Apoi a venit Ciolos si a decis sa trateze cu strictete toate spitalele, sa nu mai inchidem ochii cand vedem ceva in neregula. Iar Gabriela Firea si Antena 3 din nou umflati de patriotism spuneau sa mai inchidem ochii la micile nereguli din spitale si sa-i tratam pe oameni aici, sa nu-i ducem in strainatate.
Hai sa nu mai dam dovada de patriotism gretos. Cand nu putem, cerem ajutorul Uniunii Europene. Nu trebuie sa inventam apa calda si nu a cerut nimeni asta, sunt norme si reguli ce pot fi imprumutate de la alte tari.
Atat ne mai trebuie, un PSD/AUR care sa se umfle iar in pene si sa zica ca noi avem de toate si sa ne lase occidentul in pace.