| AvalohAlyn a întrebat:

Intra Partidul AUR in Parlament? Dar PRM?
Ce scor credeți că va obține?
Eu votez AUR la una și PRM la alta, că nu am cu cine altcineva, toți m-au dezamăgit.
Am văzut că AUR are multi susținători pe internet. Posibil sa intre in Parlament cu un 5%..Eu l-am admirat pe Vadim Tudor că și politician când eram mai mic, acum că a murit nu mai pot sa îl votez însă consider că România a pierdut o șansă buna in anul 2000 alegandu-l la prezidențiale pe Iliescu care e vinovat de mineriade in detrimentul lui Vadim Tudor.Mi-a plăcut Vadim că își iubea tara cu adevărat și era foarte deștept și era un apărător al dreptății și antimafie, anticorupție, iubea animalele, era și filantrop (organiza cine caritabile și oferea și ajutoare nevoiașilor).
El a promis că toți hoții vor sta la pușcărie și toți cei care au furat tara și și-au bătut joc de ea vor plati daca ajunge președinte însă poporul prea fesenuzat l-a ales pe Iliescu care e vinovat moral pentru moartea victimelor mineriadei din 90 și nu numai...
In fine, faza e că AUR se apropie mult de PRM și valorile lui Vadim, e un partid patriot și naționalist și de aceea votez cu ei și mai ales cred că merită o șansă să intre în Parlament, daca nu va intra oricum va obține un scor destul de mare căci are susținători multi care s-au săturat de actuala clasă politică, de furturi, corupție, hoție și incompetenta...
Adevărul este că nu prea ai cu cine sa votezi astăzi 6 decembrie, toți sunt la fel..in fine sper că cândva un partid mic, curat, patriot și naționalist sa ia puterea în România fiindcă noi ar trebui sa mergem pe deviza lui Donald Trump dar adaptata românește,Romania in primul rand și nu în ultimul rând sper că partide că PSD și PNL si toate cele din vechiul sistem sa dispară sau sa își piardă din putere,fiindcă viitorul aparține oamenilor cinstiți,credincioși și cu adevărat iubitori de tare, neam, cultura, viitorul nu aparține globalismului, cum a zis și Donald Trump și cred că așa va fi, prevăd că globalismul nu va avea mare succes, altfel ar fi prăpăd pentru omenire.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca intra, cred ca va obtine sub 5%, altcel ca nu va trece pragul electoral.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu numai cu extremisti instabili psihic vrei sa votezi?

| AvalohAlyn explică (pentru suntserios):

M-am saturat de ce cei ce au fost la putere în toți acești 30 de ani de la Revoluție...clasa politică actuală a dezamagit pe toată lumea fie că e PSD fie că e PNL, pro ro, sau pmp.USR-istii sunt progresiști,neomarxisti,globaliști, ciudați, atei iar tu sunt serios pare că le știi pe toate, vezi că "ești prea serios".Mai degajeaza-te, fiecare are dreptul la libera exprimare (adică să postez ce vreau)și să voteze pe cine vrea..de oameni care cred că le știu pe toate sunt satul...

| suntserios a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Tot te pot zice daca ai votat cu aur e ca faci parte din cei 5% imbecili care au ales ca azi niste tâmpiți antivaccin, finantati de rusi, ultraconservatori, conspirationisti, rasiști anti europeni vor putea vota legi.
Nu am crezut ca exista romani atat de imbecili sa aduca in parlament asemenea gunoi de partid

| minrest a răspuns:

AUR, acest partid corona-sceptic si pro-rus, va lua cam 1, 5% din voturi.

| suntserios a răspuns (pentru minrest):

Ce optimist esti. Sper din suflet sa ai dreptate.

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

Ai avut dreptate, din pacate. E cateodata un mic bine si in nenorocire: PSD nu se poate alia in acelasi timp cu AUR si cu UDMR, pentru ca AUR sunt anti-maghiari. Asa ca, nu poate forma majoritate. Vor guverna PNL si USR.

| AC4S4 a răspuns:

Dar George Simion si AUR nu se apropie de Donald Trump si Partidul Republican. Mai degraba PMP (dar trebuie sa se departeze de Basescu) sau aripa conservatoare din PNL, care are in momentul de fata cea mai mare influenta.
Conservatorii din Marea Britanie, Polonia, SUA sunt un exemplu de urmat si in Romania. Dar AUR nu se poate afilia doctrinei conservatoare, ci unei doctrine extremiste cu idei conspirationiste. Ai dreptate, acolo a fost si Vadim/PRM.

Am vazut si eu 2 sondaje in care AUR trecea pragul. Insa, in toate celelalte ori nu exista, ori lua foarte putin. Cred ca AUR va lua in jur de 3-4%, daca ia peste 5% e foarte rau pentru urmatorii 4 ani.

| goguPatent a răspuns:

Ar fi o nenorocire pentru România care are nevoie de dezvoltare sa intri in parlament un partid extremist ca aur, prorus, antieuropean si probiserica. Sper din tot sufletul sa nu se întâmple asta.