| Legion7X a întrebat:

Mai crede cineva in noua ordine mondiala?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Ma plictisesti deja cu toate tampeniile astea.

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există un concept de ordine mondială care a funcționat și până acum. El s-a bazat pâna la un moment pe paritatea armelor atomice ale marilor puteri, NATO și Rusia. Acum această ordine mondială este în curs de schimbare.

| mihai69 a răspuns:

Cine / ce e Noa?

| Legion7X explică (pentru mihai69):

Adică ajungerea treptat la un presedinte comun mondial si o singura moneda.

| mihai69 a răspuns (pentru Legion7X):

Credeam că e un cuvânt inventat. Google încă nu-l știe (cu înțelesul descris de tine):
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Noa

| Legion7X explică (pentru mihai69):

laughing Ești atent la toate prostiile.

| mihai69 a răspuns (pentru Legion7X):

Exact această atenție te poate scăpa de fake news.

| Wr3nch a răspuns:

Nu exista noua ordine mondiala lol. A fost mereu acolo, nu a aparut ieri. Doar nationalisti cred in iluzia unei pseudo-independente.

| Legion7X explică (pentru Wr3nch):

Nu o spun nationalisti, ci Biden că SUA va fi în fruntea noii ordini. Se urmareste un presedinte la nivel mondial, si de ce nu o singura moneda, poate chiar o singura religie.

https://youtu.be/yEbc5rAOmRM

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

SUA chiar este in fruntea "ordinii mondiale", dar nu de acum, si nu in sensul in care e perceputa notiunea de conspirationisti. De fapt, cel putin la noi, astia cu teoria "noii ordini", sunt pe de o parte niste sponsorizati de rusi care sa bage batul prin gard pentru a crea panica, disensiuni sociale, neincredere in autoritati, si pe de alta parte o gloata de needucati, puturosi si imbecili, pe care primii i-au speriat ca Soros, SUA, UE, Oculta, sau mai stiu eu cine, o sa le fure WC-ul din fundul curtii, urechea parlita a porcului de Craciun, moastele, sau mai rau, ca o sa-i oblige sa se spele pe dinti de doua ori pe zi.hee hee

| Legion7X explică (pentru Holiday):

Https://ortodoxinfo.ro/......-mondiale/

"nu in sensul in care e perceputa notiunea de conspirationisti" lucrurile se conturează sub ochii nostri.

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

Daca te informezi din surse religioase, ajungi la astfel de concluzii. Tot ei sustin, de exemplu, ca un spiridus iti contorizeaza tie de cate ori te masturbezi, sau ca un bastard devenit la maturitate schizofrenic ar fi fost fiul aceluiasi spiridus. Cam despre asta vorbim.

| Legion7X explică (pentru Holiday):

Https://youtu.be/cAfzCJLpMDU videoul original este aici.

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

Tu chiar crezi ca altii nu au sosocarii si hauristii lor?hee hee Nu s-au inventat la noi rahaturile astea.

| Legion7X explică (pentru Holiday):

laughing o fi Simion si pe acolo, este mână in mâna cu PaPa.

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

De asta zic, daca pui botul la tot felul de interpretari, la fragmente extrase din context, nu poti trage decat niste concluzii eronate. A mai circulat printre conspirationisti si ideea ca Bill Gates a spus ca e necesara reducerea numarului de locuitori, tot asa, bazat pe un fragment scos din context, si bineinteles pe analfabetismul functional al celor care au pus botul.

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

Si apropo, cum puii mei vine asta, niste crestini acuza pe altii de "globalism", cand ei insisi afirma ca si-ar dori ca toata populatia lumii sa fie...crestina. WTF? Pai asta e globalism, nu?

| Legion7X explică (pentru Holiday):

Https://youtu.be/bAaoIoFqtkA mai este și videoul asta cu Papa.

| Holiday a răspuns (pentru Legion7X):

Ma plictisesti deja cu toate tampeniile astea.

| Aronzo00 a răspuns:

Mai are cineva încredere în umanitate?

| Legion7X explică (pentru Aronzo00):

Se vrea controlul. Nu o spun eu ca om simplu din câteva maruntaie. O spun oamenii foarte inteligenți culți. Si totul se desfasoară vizual. Numai este un secret.

https://youtu.be/cAfzCJLpMDU