| Alle3xandra a întrebat:

Mai primesc pensie alimentara de la unul dintre parinti, daca am intrat la o facultate cu taxa? Stiu ca daca iti continui studiile, poti primii pensie alimentara pana la 25 de ani.Ms :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca un parinte a fost obligat la intretinere si tu continui studiile atunci este obligat sa presteze intretinerea pana ce tu termini studiile, dar nu mai mult de varsta de 26 ani. Incearca sa obtii intretinerea pe cale amiabila, daca nu reusesti va trebui sa te adresezi judecatoriei, cerand obligarea la plata intretinerii in continuare. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Bijou a răspuns:

Primesti si in aceste conditii, pana la 25 de ani