| 09Ioana09 a întrebat:

Mai sunt restricții de circulație noaptea?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca se tine lumea ca prizonierii in orase, doar la munca au voie sa iasa cu declaratie de la firma, motive intemeiate daca cineva din neam a murit de ex sau sportivii pot desfasura activitatiile fara public si se pot deplasa

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca esti minor, fiind oprita si intrebata ce cauti singura, dupa apus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În localitate nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De maine noapte nu mai sunt. In oras poti merge oriunde dar in afara iti trebuie o declaratie pe proprie raspundere. Plus ca de maine pana luni nu se pot da amenzi pana nu apare in monitorul oficial starea de alerta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, nu? Ma, voi sinteti normali? Pai ti se poate da amenda din nspe mii de alte motive. Si la o adica si din asta cu carantina. Daca se incheie starea de urgenta ce, e gata cu virusul, sau cum? Plus ca numarul de cazuri noi e constant, deci sintem departe inca de sfirsitul epidemiei...

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ia sa aud care sunt aleea nspe mii de motive?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Consumul bauturilor alcoolice in spatiul public. Traversarea prin loc nepermis. Lipsa actului de identitate. Deranjarea linistii publice.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Astea erau si pana acum!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Pai da. La cum pun multi problema, de azi pana luni o sa fie Vestul Salbatic si nimeni nu o sa iti faca nimic orice ai face... tongue

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da dar numai in regulile aleea tampite impuse in "pandemie"
Asta ce este acum numai pandemie nu este!
Pana si presedintele german Klaus Werner zice epidemie nu pandemie!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

OMS zice pandemie si definitia pandemiei e destul de clara.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu mai crezi in OMS?
OMS e o mafie corupta!
Dupa ce ne-au inchis in case dupa 2 luni OMS aplauda Suedia pentru ca ei nu au oprit nimic!
SI Rafila(membru OMS) cu cateva luni in urma a declarant ca coronavirus nu exista!
Atat despre OMS

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Nu trebuie "sa cred in ei" ca sa fiu de acord cu o treaba. Pandemia e pandemie. Ca s-a reactionat exagerat la ea, cam da. Si cam ba. Depinde de la caz la caz. Daca un popa declara ca dumnezo' nu exista inseamna ca asta e opinia intregii biserici? La fel si cu OMS.

| HackerulAnonim2212 a răspuns:

Nu! Nu mai trebuie