| anonim_4396 a întrebat:

Masinile inmatriculate in Romania, pot merge in Italia timp nelimitat?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Oriunde ai merge in Europa cu masina si ai rezidenta in acea tara, esti nevoit sa-ti inregistrezi masina si cu numere noi, astfel vei avea probleme cu legile. Daca e sa mergi ca si turist, nu vei avea probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti rezident acolo nu se poate

| Buburuzescu a răspuns:

Salutare! Depinde daca ai rezidenta acolo sau nu! Daca ai rezidenta, lucrezi acolo, si esti verificat, nu o sa fie bine! Din cate stiu eu!