| Vasilicamosbatran a întrebat:

Buna seara.
Am o intrebare.
Masinile cu volan pe dreapta care sunt deja inmatriculate in Romania, mai iau ITP-U?
Si daca nu, atunci de ce masina lu Lectura de pe YouTube (DJ 01 LCT) mai merge si acum?
Lamuriti-ma, poate gresesc eu.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masinile cu volan pe dreapta nu mai sunt inmatriculabile in tara, asa spune noua lege.
daca ai reusit sa o inmatriculezi deja, cred ca trebuie sa o modifici pana la urmatorea inspectie, ca nu ti se va mai permite sa o sofezi.

| Wr3nch a răspuns:

Cine a apucat sa inmatriculeze pana la 1 ianuarie 2021 o poate conduce.