| Sara2 a întrebat:

Mergeți la vot pe 26 mai? Dacă da, cu cine votați? Aș dori multe răspunsuri, mulțumesc

125 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Votul este liber si secret.
Voi vota cu cei care dovedesc ca au facut cel putin o zecime din promisiunile date! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Te vinzi ieftin.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

10% e mult?
Din anii "90 tot astept si tot batem in - (minus).
Platim impozite si taxe, dar nimeni nu deconteaza noua ce au facut cu BANII NOSTRII.
Cu promisiuni s-au construit baraje in care se aduna lacrima sfintilor, cand ne vad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

10% e putin. tu nu vezi ca inca avem comunisti in justitie si politie? ca Iliescu si gasca lui nici acum nu sunt in inchisoare? Cine e destept anuleaza votul ca sa nu iasa nici unul din ei.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu vezi ca nici 5% nu s-a facut din totalul promisiunilor, din "90 incoace?
10% ar fi deja supraomenesc pentru partidele noastre! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Pai daca n-au facut nici 5% din ce au promis sa nu mai fie votati. De promis oricine poate promite, importante sunt faptele.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Cu cine nu voi vota: PSD, PNL, Plus, USR. Cu cine voi vota? Probabil cu ALDE!

| RAY a răspuns:

Va fi pentru prima oara cand o sa merg, personal nu fac planuri de astea, daca e sa votez nu voi vota psd, inca nu stiu, robu tot face reclama pe Facebook cu pnl a lui, dar uita de alianta cu psd

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergem cum sa nu mergem. Cel mai probabil USR

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Clar nu pe usr, pe alde si in nici un caz pnl sau udmr.
Tind sa cred ca circul asta contra psd, e facut de pnl si alte partide care vor si ei sa ajunga la putere.
Postari contra psd, oameni infiltrati la mitting sa inchiga spirite si sa arunce cu cocktail-uri molotov, oameni care lucreaza la multinationale, si le da liber sa-i aduca cu autocarele prin piata.
Un mare circ.
Cred ca votez cu psd, ca prea vor sa scape toti de ei, din celelalte partide, sa vina ei la robinetu cu miere.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt cele mai penibile argumente pro psd pe care le am auzit.
Eu iti scriu acum o postare contra psd fara sa ma plateasca nimeni, pentru ca inteleg rahaturile pe care le fac in justitie, pentru ca aduc la putete doar oameni fara valoare si pentru ca prom9veaza mediocritatea. Si nu fac parte nici din partide nici nu sunt platit.
Cocktail molotov, de unde ai scos asta. Ai idee macar ce e ala?
Sa ii aduca cu autocarele in piata. Eu am fost in piata impreuna cu prieteni care lucreaza la multinatioanle si ghici ce... Au venit de buna voie neplatiti si nefortatti. E bine totusi ca psd nu aduce cu autocare scursura societatii la mitinguri si nu ii plateste cu 10 lei sa tina niste pancarde pe care nici nu sunt in stare sa le citeasca

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste si asta inainte sa day reply

https://www.podul.ro/......-5183.html

Si uitate si la asta

https://youtu.be/JfLIf8FaHDM

Pe urma la asta

https://youtu.be/pHUb7xwOGiU

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cocktail molotov?
https://www.facebook.com/vlad.ursulean/videos/10155480759081890/

și băiatul ăla care a strigat nimic ar fi trebuit să fie conștient de ce face.
sunt destul de sigur că dacă mă duc la un steaua-dinamo, în peluza lui dinamo și strig pentru steaua mi-o iau.
și sunt sigur că ura psd vs opoziție e la cote mai întalte decât un steaua-dinamo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai la primul link e o stire, fara filmare fara nimic, pe un site dubois, podul.ro, care cine stie al cui e ca nu gasesc nici o informatie despre acel site. n-au nici o pagina de contact, cine e editor etc. ma rog.
La clipu 2, aia sunt platiti 20 30 de insi, cu materiale dupa ei, megafoane, sa tipe psd psd.
Dar vezi ca sunt si video-uri, mai ales la protestele alea cu diaspora, contra psd-ului, protest care nu si-l asuma nimeni, si eu traind in diaspora, nici nu s-a auzit aici nimic. A fost o campanie pe Facebook, si au tot share-uit astia, si au dat-o cu diaspora vine diaspora vine, oamenii au inceput sa comenteze la acele postari, si au venit si cativa din afara.
Asta a fost planuit intai mediatic.
Intai s-a dat pe la stiri ca vine diaspora, apoi pe retelele de socializare si pe site-uri dubioase ca cel pe care l-ai pus mai sus, si tot asa, abia apoi s-au mobliziat oameni sa vina acasa
La protestele alea, au venit oameni cu copii mici, care nu cred eu ca veneau cu pedarde si pietre in buzunar, sa arunce in jandarmi.
Au fost galeriile care sunt platite ca sa faca scandal. Nici macar nu i-a prins, tot pe civili i-au batut.
Ala a fost un protest antipsd, cel mai probabil finantat si orchestrat de un partid concurent, cum ar fi pnl-ul ca ei sunt pe locu 2.

Au aparut oameni anti psd, care doar asta fac, se duc cu camerele dupa ei, n-au servici nu nimic, sunt platiti sa faca antireclama psd.
Eu sunt convins ca au furat aia, de au spart pana acum.

Ma rog. Si legile care sunt adoptate, trec prin mai multe camere, Nu le adopta psd si gata, Avem senatori, avem si alte partide.
Tot ei intre ei au votat ce le-a convenit ca sa scape de puscarie. Nu numai psd ca nu numai aia au penali in functii la partid, mai sunt si alte partide, deci le-a convenit la toti.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

La steaua dinamo iti iei bataie de la niste suporteri. Ala si a luat bataie de la persoane din administratia statului roman.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Podul e al unei văduve triste care umblă cu toți cretinii gen dide, ceausescu și se iau de lume pe stradă.
e tanti aia care l-a asaltat pe dorneanu pe stradă și s-a dus la iordache acasă.

dar legat de legi ai scris o mare tâmpenie, că le adoptă fix psd

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar nici nu sunt convins că e adevărat, totuși a scris camelia tabacu...și n-a pus vreun document, doar o mărturie atribuită cuiva.
oricum e un cretinism imens să mergi la un miting ca să faci așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt legile sunt adoptate de parlamentul romaniei, nu doar de un partid.
Apoi se trimit la presedintele romaniei sa semneze si sa promulge legea respectiva, sau sa NU SEMNEZE promulgarea legii,

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ca și cum aș spune că PNL-ul a mărit alocațiile că a depus Sighiartău un amendament și l-a votat PSD-ul din greșealălaughing)

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista filmare cum a fost bruscat si scos din multime.

Dovedeste ca analfabetii aia au fost platiti sa fie filmati ca sunt pro psd. Adu o dovada, ca in rest sunt zeci de publicatii care te contrazic si zeci de participanti care recunosc ca au fost adusi cu jaoca de psd. Stii marele miting psd facut la Bucuresti? Sa iti zic, locuiam la 5 min de piata victoriei in perioada aia. Au trecut prin fata balconului meu toate scursurile societatii, toti analfabetii. Am coborat sa imi iau o paine. Erau toti betivii cu pancarde si tricouri psd furiosi ca nu li se vinde alcool. Sa nu imi spui tu mie ca aia din clipuri sunt adusi acolo de opozitie sa fie filmati. Interviuri la mitingurile psd au fost luatr si de protv si de digi nu doar de publicatii online. Si asta e stilul psd, nu il poti nega. Aduce lume cu forța. Ai vazut ieri la Iasi cum fugea ca un șobolan Dragnea? Si acolo tot corporatisti adusi cu autocare au fost?
Pe de alta parte am fost la mitinguri anti psd. Lume spalata, care stia sa citeasca, care nu se pisau in parc in timp ce ragaiau a bere, care nu cautau bere la 2l la fiecare chiosc si care nu erau adusi cu autobuze. Niciodata nu s-a blocat kiseleff cu autocare la mitinguri anti psd. Lumea venea de buna voie, pe jos, cu metroul sau bicicleta. Si am stat acolo, si am participat acolo. Niciun argument al tau nu poate schimba ce am vazut cu ochii mie.

Legile sunt adoptate de majoritatea parlamentara... Aia formata din psd si alde. Sunt publice voturile ai sa vezi cine si ce a votat. Sa mai zic ca ordonantele pe care le da doar psd?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu au avut incotro, dupa ce tam tam s-a facut, sa nu fie si ei de acord.
S-a pus problema ca se fura, si ca nu sunt in stare nici macar o alocatie de copil sa o mareasca.
Cum ar fi fost sa iasa dragnea in public, si sa zica, dupa ce a fost tot tam-tam-ul ala cu copii bla bla, si sa spuna, nu, noi nu vrem. Lasa asa cat e, putin.
N-aveau cum sa nu fie si ei de acord.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista filmari daca articolul nu e adevarat.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da imi explici primirea de la Iasi? Sunt iesean la origini si stiu ca acolo psd a avut mereu peste 70%. Ce so fi intamplat ieri? S au fi saturat iesenii de psd? De ce nu a favut Dragnea baie de multime ca acasa la Olguta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai aia antipsd erau mai civilizati pentru ca multi au venit din bunavoie, de acasa, dupa o zi de munca, sa stea acolo in piata.
Si pentru ca psd are cei mai multi primari afiliati, mai ales in zonele rurale. Ar fi adus si pnl boschetari de-aia, daca aveau si eu primari pe la tara, da n-au laughing
Au venit corporatisti care spuneau ca au stat 3-4 zile in piata acolo.
Lucru asta nu poate fi facut fara ca patronu sa fie de acord.
Ca n-ai cum sa pleci de la munca 4-5 zile, si ala sa nu fi stiut nimic.
A fost platit iti dai seama, si au fost multi corporatisti, nu numai de la o companie anume.
N-ai cum tu ca patron sa fii de acord, sa mergi pe minus 4-5 zile cu compania, si sa lasi oamenii, sa le dai liber sa mearga acolo.
Si au venit si ei la fel de organizati, Cu microbuze, cu standuri de sandwich-uri, apa, etc. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Păi ce ar trebui să expliclaughing am zis eu că-l iubește lumea?
nici la Craiova nu făcea baie de mulțime dacă nu aducea numai votanți PSD cu autocarul.
nici n-am văzut bine ce s-a întâmplat la Iași, deci nu prea am idee.

dar mitingurile oricum sunt niste mizerii care nu reflecta nimic
a făcut PNL miting ieri cu 4000 de oameni la Alexandria
tot n-o să-i voteze nici dracu acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, altfel.
USR a modificat codul penal fiindcă face parte din parlament?))

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi ca tocmai a recunoscut ca mitingurile anti psd au fost facute de cetățeni din propria vointa din cauze nemultumirilor. Dupa ce ai incercat sa ma convingi ca nu e asa.
Tu asta ai inteles din fapt ca ai stat 4 5 zile in piata, ca nu au plecat de acolo? Majoritatea protestelor au fost intre orele 18 si 23. Stii tu, cand corporatistii nu lucreaza. Dar daca tu atat ai inteles incept sa iti inteleg optiunea de vot. O singura intrebare mai am si nu mai continui discutia. De ce esti plecat din tara daca cei pe care vrei tu sa ii votezi si in care ai incredere au condus 24 ani din ultimii 30?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Oamenii se vor duce, ca e o intreaga propaganda pe internet, impotriva psd, ca fura ca fac ca dreg ca aia e analfabeta, ca codruta kovesi reprezinta celalalt pol de putere si ca psd nu o vor si tot asa.
Cand vezi asta pe Facebook, si la stiri, si peste tot, normal ca urmezi trendu si te duci si tu acolo sa tipi, hua dragnea.
Dar emil boc cum a scapat de puscarie, dar tariceanu cum a scapat, dar ponta? dar Elena udrea ( nvm ca aia e la puscarie am uitat)
dar basescu cum a scapat? sau ai uitat miting-urile cu jos basescu?
Nastase s-a facut ca se sinucide si a scapat si ala.
Nenorocitu ala de orban, a scapat si ala.
Tiganu ala de madalin voicu care a furat 3 mil de euro din bani europeni pentru reintegrarea rromilor in societate si cursuri de meserii pentru ei?
Crezi ca dragnea e primul sau ultimu corupt? eu nu
Doar ca se face mare propaganda anti psd, ca e el la putere si ca le da peste mana la sugacii aia de la pnl, daca baga mana prea mult in sac si ei,

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești pe lângă rău.
Udrea nu e la pușcărie.
Năstase a fost la pușcărie.
în rest mergi pe prezumția că toți sunt hoți, aceeași prezumție tâmpită pe care se merge pe Facebook cum că oricine a fost la guvernare vreodată, mai ales psd = hot

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca au case de vacanta, si mosii de 800k- 1 mil euro, masini de 100k, tu ce crezi? ca le-au cumparat din salariu de senator, sau deputat? laughing))))
Chiar absolut toti fura.
Asta macar are cartile facute acolo, mari schimbari n-ar fi.
Daca pica psd, pica si toti interlopii cu prostiuate, cu droguri.
Ca le maresc astia de la pnl sau care vin din urma, cotizatia la interlopi, si ii mai da afara pe unii, pun pe altii, o mare harababura.
Asa e totu facut.
Sau mai grav, pun alti interlopi in loc, si incep sa se bata benzile vechi cu astia noi, iesi pe strada iti mai iei si sabie-n cap, ca nimeresti in razboiul lor, cand te trimite tactu la magazin sa iei 2 paini si o bere la 2l laughing
Bulangiu ala de nastase a bagat banii in arta, si case.
Iohannis la fel in imobiliare,
tiganu de voicu si-a luat stradivarius. din salariu de deputat laughing
ciolos cu usr-u a venit cu canceru in Romania cand era ministru agriculturii, si a adus codex alimentarius la noi, si am fost printre primii in europa cu asta.

Ei si cand am intrebat la nesle, aveti ceva sortimente de cereale pentru copii mici, fara zahar, ca n-as vrea sa ramana fi-miu fara dinti de la 2 ani. Si zic aveti vreun sortiment.
cica nu, functionam dupa codex alimentarius si cantitatea de zahar este perfect legala conform codex alimentarius.
Nu stiu daca ai mirosit vreodata intr-o cutie de cereale sa vezi cum miroase a zahar, a vata de zahar practic.
Ma rog, si cati nu mai sunt ca nu numai ciolos.
De asta imi aduc eu aminte dar probabil ca o mai fi facut si alte cacaturi.
Uite mihai sturzu e in pro Romania. Sunt si alti oameni faini care ar putea sa ne reprezinte.
Nu doar usr alde malde psd sau mai stiu eu.
Sunt si candidati independeti chiar.
cred ca pro Romania ar fi cea mai buna alegere la ora actuala, daca n-ar face si prostu ala de ponta parte din partid.
Vezi tu, s-au imprastiat ca sobolanii prin toate partidele, nici n-ai din cine sa alegi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nino nino nino

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Păi e normal să fie bruscat și scos din mulțime oricine agită spiritele.
de aia e miting autorizat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Psd are cei mai multi hoti, si dragnea

alde o are pe norica nicolai, e o boschetara
pnl cu rares bogdan laughing) care are probleme de comportament cand deschide gura, pe vasile blaga happy etc

usr, dacian ciolos care a facut performanta cu minus, pentru romaia, cand a fost ministru agriculturii, a distrus ala toata tara, pe agricultura, dupa el, a inceput Romania sa cumpere de la turci, cu tiru, rosii si castraveti fara gust. caca de om

Pro Romania il are pe ponta care se intalnea prin dubai cu Elena udrea, si care nu a facut nimic nici ala, si si-a mai si falsificat studiile

UDMR sa se duca la ei acasa la unguri

unpr ilie nastase care umbla beat cu masina si ameninta politisti pe strada ca el e ilie nastase, general in rezerva laughing))

Dreapta liberala, viorel catarama laughing))

Partidul Democraţiei şi Solidarităţii are numai unguri in formatiune laughing

pe cine sa alegi? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis din prima că votez cu psd dar asta nu înseamnă să răspândesc minciuni

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce minciuni am raspandit eu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai să nu le cataloghez 'minciuni'
mai bine zis 'aiureli' nesusținute de nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care aiureli nesustinute? ca a fost ciolos ministru agriculturii?
de codex alimentarius sau la ce te referi?
https://gazetadebistrita.ro/......omaneasca/

https://economie.hotnews.ro/......sau-nu.htm

Eu am vazut direct la tv la stiri asta, fix atunci cand s-a intamplat pe vremea aia, dar am gasit si link-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si am uitat sa scriu si de partidu lu basescu, cu miscarea populara.
Omul din cauza caruia mai avem decat 2 fregate in Romania, Marasesti si ferdinand, ca restul le-a vandut. Omul care a lovit un copil care a strigat hua basescu si pe urma a spus ca e trucaj? omul in al carui mandat, s-a scos armata obligatorie si s-a construit scutu antiracheta de la deveselu?
nasu lu bercea mondialu, cu frasu ala dubios care facea parte dintr-o companie care fabrica arme si livrau in orientul mijlociu?, ala care atunci cand au fost "rapiti " 3 jurnalisti in irak, a sarit la cap cu 2 mil de euro din bugetul statului, la omar haisam, ca sa "ii salveze" pe "jurnalisti" si s-a dovedit ca a fost o mare cheie, da a scapat si cu aia. Ala caruia i-a fost revocata cetatenia moloveneasca, ca a crezut ca ii prosteste si pe aia prin parlament pe la ei laughing)
Sunt cel putin 2-3 infractori in fiecare partid care candideaza.
happy Pe cine sa alegi?

aia cu omar haysam a fost cea mai tare, ca in filmele alea cu ocean eleven
citez
"În cursul zilei, controversatul om de afaceri sirian Omar Hayssam anunţă că a fost contactat de răpitori, care i-au solicitat suma de 4 milioane de dolari în schimbul eliberării ostaticilor. De asemenea, Hayssam spune că este prieten cu Mohammad Munaf, cel care însoţea grupul de jurnalişti pe post de translator."

Tin minte de parca era ieri.
A fost transmis live pe tv.

A bagat base mana in borcanu cu miere din buget, a sarit cu banii, si hop era la aeroport sa intampine jurnalistii care coborau din avion, si omar haisam eroul care s-a dus dupa ei cu banii, si "si-a riscat viata" ca sa ii aduca acasa"

Asa ceva scenariu nici in filme nu vezi happy

Dupa ceva timp i-am avut pe ohanesian si pe aia, clienti la restaurant in mamaia happy Oamenii la plaja fara stres, vis happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

ți-am zis că psd aleg

pe Băsescu bătaia dată acelui copil paradoxal l-a crescut în sondaje.
Vântu era atât de urât în societate încât a contat mai mult că a dat el filmarea aia decât filmarea în sine.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ar fi sa aduci si argumente la elucubratiile debitate pe-aici?
Ce a distrus Ciolos mai exact si cum?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=ossrpmGPFI4&feature=youtu.be&t=23 Astia sunt sustinatorii PSD. Dupa cum reiese si din acest videoclip, nu au fost platiti de nimeni, nu au fost obligati, au venit de buna voie, dupa cum afirma si domnul din videoclip. Nivelul de cultura este cu mult peste media Europei, IQ-ul de peste 130, acestia sunt sustinatorii PSD!

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Pai dupa ce s-a reglementat lista substantelor care pot fi folosite in agricultura, inclusiv seminte modificate genetic, feluri de pesticide, de ingrasaminte, E-uri me-uri din mezeluri si asa mai departe, cu codex alimentarius, care reglementa substantele folosite in alimente, taranii au fost obligati sa-si faca certificate de producator, ca sa dovedeasca ca produsele lor sunt bio si organice.
Lucru care costa multi bani si timp.
Nu se duce tanti aglaia de la tara cu 20kg de rosii sa umble 3 zile pe la primarie si la organele competente, sa isi ia certificat de producator, ca i se strica rosiile pana termina ea actele.
Si uite asa au disparut mamaitele si oamenii care veneau din provincie, de pe langa orase, sa isi vanda marfa in fiecare zi, la piata.
Poate tu esti prea mic si nu ai prins perioada asta.
Te duceai la piata si luai castraveti crescuti in gradina de la tanti aglaia, nu in sere, sau mai stiu eu.
Ei de atunci, au disparut toti.
Acum cand te duci la o piata de-asta de cartier, gasesti numai rosii de import, castraveti cartofi tot de import.
Tarabagii din ziua de azi nu au gradini, nu au ferme, nu au nimic.
Se duc la obor sambata sau duminica, si cumpara marfa de acolo, legume de Turcia care n-au nici un gust, si le iau pe nimic, ca turcii aduc blat legumele, si nu platesc tva pentru ele, si se suna intre ei la vama cand sa treaca.

Tu ai prins cand veneau taranii la piata si vindeau lapte proaspat dimineata la 7 jumate 8? si branza? nu cred ca vad ca esti nascut in 99.
In 10 min, nenea ala vindea tot laptele.
Ei de cand cu bou ala, cand a fost ministru agriculturii, s-a imputit treaba.
Ca sa nu mai zic ce s-a intamplat la colectiv.
Ce s-a intamplat la colectiv de fapt?
Ca era ponta premier.
Si ce s-a intamplat?
Au venit 2 -3 aplaudaci de-astia, cu jos guvernu jos ponta, si i-au facut saritura la om, A intrat ciolos in locu lui. happy
Nu vreau sa intru in polemici aici cu ce s-a intamplat de fapt.
A cazut un guvern, simplu asa, doar cu un incendiu.

Ponta bineinteles ca acum candideaza si el, desi cand era premier, s-a vazut ce neajunsuri avea Romania, cand a vazut lumea ca nu erau spitale sa preia atatia oameni.
Avem titamai tara si n orase si spitale, si n-am avut paturi de spital pentru 200 de insi.
Exagerez cu 200, ca erau mai putini care erau mai grav si aveau nevoie de ingrijire specializata.
Deci cu cine sa votezi?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Livache a fost condamnat definitiv si irevocabil la 2 ani de inchisoare cu suspendare, deci este un INFRACTOR in toata regula. Udrea la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ok, așa este, și ce?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

"în rest mergi pe prezumția că toți sunt hoți"
"psd=hot"
Am vazut si Udrea si Dragnea pe acolo, am crezut ca te referi la ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Udrea nu e condamnată definitiv și irevocabil.
În momentul ăsta nici măcar nu e condamnată.
Și exact ce am zis, el reprezintă absolut toți politicienii? Mai zice și că sunt toți hoți, e condamnat pentru infractiuni asimilate coruptiei?laughing)
Si oricum e condamnat avand un drept fundamental al omului incalcat

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Si udrea e pdlista

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

Si eu tot cu PSD, sa fac in ciuda revolutionarilor de weekend si sorosistilor. laughing

| suntserios a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ce e ala un sorosist?

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

Ai google.

| suntserios a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pai e clar ca tu detii mai multe informatii despre subiect decat google

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

Mai multe decat google nu, mai multe decat tine, foarte probabil. laughing

| suntserios a răspuns (pentru OrdanKarris):

Si cu toate ca stii mai multe ca mine tot nu vrei sa ma luminezi... of of of

| minrest a răspuns (pentru OrdanKarris):

Poate ca nu stii, de fapt, nimic, din moment ce nu poti explica; se pare ca iti place cum suna.

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

S-ar putea sa ma razgandesc si sa votez cu Chuck Norris, dar nu m-am hotarat inca laughing

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Legile sunt adoptate de cine are majoritatea in Parlament, adica de PSD si ALDE, iar apoi merg la presedinte, iar daca acesta nu le promulga, se reintorc in parlament, si cand ii vin a doua oara e obligat sa le promulge.

| suntserios a răspuns (pentru OrdanKarris):

E trist ca banii pe taxele mele merg la o tara formata si din cetateni ca tine pentru care votul e doar o gluma buna. Totusi trag concluzia ca probabil ai undeva 14-16 ani si nici nu ai drept de vot dar e vacanta si ai timp liber probabil Dar glumele astea proaste iti vor afecta si tie viitorul

| OrdanKarris a răspuns (pentru minrest):

Poate ca nu simt nevoia sa ma explic, nu simt nevoia sa demonstrez cuiva de ce votez, cu cine votez. Cum am spus, e posibil sa votez cu Chuck Norris sau cu zeul imparat Donald Trump dar ma mai gandesc laughing Vedem, mai e pana la alegeri.

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

Stii ce-i interesant? Acest copil de 14-16 ani, fara drept de vot, in vacanta, cu prea mult timp liber, cu glume in program nu prea a cere socoteala altor votanti de ce voteaza cum voteaza. Tot acest copil a facut si face caterinca. Care e dusmanul caterincii? Un tiran, un dictator. Daca treci prin viata cu asemenea povara pe cap, cine cu ce voteaza si oare daca partidul tau preferat va fi ales sau nu, iti va plesni o vena la un moment dat. happy Asa ca hai PSD! laughing

| suntserios a răspuns (pentru OrdanKarris):

Parte buna din discutie e ca am aflat ca nu ai drept de vot.

| OrdanKarris a răspuns (pentru suntserios):

Partea si mai buna ca voi avea laughing

| minrest a răspuns (pentru OrdanKarris):

Spui niste mizerii, dupa care explici ca faceai caterinca; nu se cunostea; cine e de vina ca rolul de votant fara discernamant te prinde atat de bine?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Si udrea e pdlista"
Nici n-am spus altceva. Cand ai zis "toti sunt hoti" am crezut ca te referi la toate culorile politice, dar e adevarat, ma bucur ca in subconstient realizezi ca psd e sinonim cu infractor.

"Udrea nu e condamnată definitiv și irevocabil."
Udrea a fost condamnata definitiv la 6 ani de inchisoare cu executare in dosarul „Gala Bute" in care a fost acuzata de luare de mita şi abuz in serviciu. Atat in fond, cat si in apel, deci irevocabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

De ce vrei sa te contrazici pe lucruri pe care nu le stăpânești?
i-au fost încălcate drepturile procesuale, a utilizat calea de atac excepțională - contestația în anulare - condamnarea de la completul de 5 a fost anulată, fiind nulitate absolută.
în prezent e în libertate, urmează să înceapă iar judecarea apelului.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Va sa zica, nici ea nu e infractoare? A fost, dar nu mai e laughing
In viziunea ta toti sunt cu mainile curate. Sunt curios cu ce te ocupi tu zi de zi de le iei apararea tuturor mafiotilor astora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Păi nu e condamnată deci nu e infractoare. nu e logic?
nu-mi pasă cine e condamnat și cine nu, îmi pasă ca oricui, fie că a furat o găină, e Liviu Dragnea și a furat de la copiirolling on the floor, e Nicolae Popa și a falimentat FNI sau e Vântu și a furat zeci de milioane de euro să îi fie drepturile procesuale respectate.
asta înseamnă rule of law.
prefer să scape toți cei ce au săvârșit infracțiuni și nu le-au fost respectate drepturile, fie că e vorba de legalitatea completului de judecată, cum e acum problema, fie că e vorba de modul în care au fost obținute probele sau a oricărei alte dispoziții din CPP decât să meargă la pușcărie printr-o nerespectare a legii.
nu se repară nedreptăți cu alte nedreptăți.

și e ultimul răspuns pe care ți-l dau pe tema asta că oricum nu pari să fii capabil să înțelegi ceva. nu știu de ce dar cred că în mintea ta e ok ca legile să nu fie respectate ca să fie băgată cât mai multă lume la pușcărie...rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

E vina noastra ca nu ne luminam de la latrina 3, ca ei...

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sau ca nu suntem infractori

"acum 15 minute | Nevermore a răspuns
prefer să scape toți cei ce au săvârșit infracțiuni și nu le-au fost respectate drepturile"

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca X da o ordonanta sau face o "smecherie", completul Y nu mai e legal constituit. Sa inteleg ca ti se pare in regula ca infractorul sa scape intr-o astfel de situatie, nu?
Cum ar fi ca un criminal sa iti macelareasca toata familia, eventual de fata cu tine, sa te usi tortureze putin (mai mult), cat sa te lase in viata, iar acest criminal sa scape de inchisoare pentru ca nu s-a respectat nu stiu ce detaliu minor tinand de drepturile procesuale. Ti-ar conveni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

1. n-a fost dată nicio ordonanță și nicio șmecherie care să funcționeze retroactiv. până și decizia CCR se aplica doar cauzelor pendinte. scrie acolo la sfârșit dacă-și face cineva timp să citească.
2. oriunde în lumea asta legea trebuie respectată, indiferent ca ți se pare ție bună sau rea. că de asta avem parlament, să facă legi.
homosexualitatea a fost faptă penală până-n 2001.
calomnia până-n 2006.
ți se pare normal ca după dezincriminarea lor ăia n-au mai fost infractori? wtf

asta cu criminalul e o manipulare emoțională scârboasă. ce vrei să-mi demonstrezi prin asta? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Păi atunci votați nene un parlament care să modifice cpp-ul și să abroge nulitățile absolute și relative. eventual și toate drepturile. și carta cedo care menționează completul legal constituit.

dacă ăia scapă pentru că le-au fost încălcate niște drepturi din CPP asta nu înseamnă că s-a respectat legea? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ia cazul ăsta:
https://www.gandul.info/......a-17880106

îți zice ceva?
da, e total imoral.
dar respectarea legii are legătura cu morala?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite, cand te mai plangi de drepturile infractorilor sa citesti inca odata citatul asta care rezuma stirea zile de azi.

"Mircea Draghici trezorierul partidului e acuzat că a deturnat sute de mii de euro din milioanele date prin lege PSD și și-a luat casă, mașini, lucruri frumoase, pentru el și familie. Pe directorul din AEP care a cerut investigarea situației PSD l-a dat afară. Acum, când s-a sesizat DNA, PSD face plângere penală împotriva procurorilor, cică e "interferență în treburile partidului" "

Tu intelegi ce mizerii, ce jeguri ce aroganti care se pisa cu bolta pe tine sustii? Ei fura, tipa in gura mare ca sunt maltratati si tu ma intrebi pe mine de ce nu imi pasa de dreptul infractorilor? De aia. Ca sa nu mai existe jeguri din astea. Sau ca Oprisan care se plimba cu masina de 140. 000euro a lui masa, pensionara dupa ce a lucrat in fabrica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Păi să se ducă la pușcărie toți. am eu o problemă cu asta? atât mă interesează pe mine ca cetățean, să fie respectată legea, că drepturile alea sunt tot în lege. și faptul că scapă dacă nu sunt respectate drepturile e tot în lege, nu un lucru inventat și cerut de mine.

și dacă iei tot comunicatul de pe site-ul PNA, atât în dosarul vilei, cât și în dosarul ăsta cu mașina, înțeleg că a folosit banii ca un împrumut fără dobândă, că i-a pus la loc...te doare mintea cât de cretin a putut să fie. mai ales că eu citisem de prin 2017 la început de el că a închiriat o vilă cu 18000 de euro pe banii partidului... ceea ce e limpede pentru oricine că e spălare de bani. mă și mir că s-au mișcat atât de greu. (deși intuiesc de ce)

dar înțeleg că problema ta e că ei au bani, mașini, se îmbracă într-un anume fel... dacă Oprișan a furat mașina aia o să fie și el invitat la DNA, corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

''de ce nu imi pasa de dreptul infractorilor? ''
știi când infractorii n-aveau niciun drept?
când veneau băieții de la securitate la 5 dimineața, te băgau într-o Volga neagră, ca alea din legendele urbane, te băgau în beci și te audiau(a se citi torturau) vreo 3 zile fără somn, de ajungeai să crezi că ești infractor și dacă nu erai.
uite, eu prefer infractori decât să mai existe 1% din vremurile astea.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ei incalca legea, de ce altii s-o respecte? Pai ma trezesc si eu ca procuror sa iti dau detentiune pe viata. Caut baze legale dupa.
Ar fi respectat principiul egalitatii in fata legii, nu? Adica tu o incalci, o incalc si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ce sens are ce ai scris?
eu nu găsesc vreunul

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e nici o filmare, mananci ce nu trebuie.
Daca tot ai deschis gura si ai pus link-u ala
, pune si video, sa nu zica lumea ca mananci ce nu trebuie sau de informezi din desene animate.
Exista stirea, Dar nu exista nici un video. Si ma indoiesc ca lua ala bataie acolo la o conferinta de presa. De la oamenii lu dragnea sau cine spui tu ca era.

si chiar daca ar fi fost asa, prin absurd, pentru ca eu nu cred ce spui tu, mai ales cand citezi din site-uri dubioase/
Putea la fel de bine sa fie un boschetar platit cu 2 sticle de votca si 50 lei, sa strige impotriva lu dragnea.
SI alti 2 pampalai care sa ii dea 2 capace aluia, pentru 2 kg de faina si juma de porc.

Eu nu cred ca daca tu ai fi seful partidului psd, ti-ai instrui oamenii, sa bata pe altii, care zic ceva urat despre tine, sau contra.
Pentru ca nu i-ar face bine la imagine, in primul rand, si in al doilea rand, au mai fost n ocazii cand a fost jignit, si nu s-a intamplat nimic, oamenii lui au facut coridor, si s-a dus omu unde avea treaba.
Ma indoiesc ca asa s-a intamplat, si ca l-au batut oamenii lu dragnea, pe vasile din varfu dealului de la cucuietii din deal.
N-a iesit in presa cu nici un certificat medico-legal, nu exista nici o filmare cu el, si cu atat mai mult, nu exista nici o filmare care sa identifice ca oamenii lu dragnea l-au bruscat sau ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba e un video cand il imping unii intr-un gard
dar e perfect normal sa-ti asumi asta cand mergi sa agiti spiritele intr-o multime

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici ce elucubrezi tu aici nu are NICIO logica. Cand nu esti in stare sa dai un raspuns, eviti subiectul laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Pai ce sens are ce ai scris?
Puscarie pe viata ca asa ai visat tu?
Procurorul aplica legea, nu face dreptate dpdv moral

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Și îmi explici ce n-are nicio logică?
Respectarea codului de procedura penala?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era vorba de un caz abstract, ideal poate, daca tu nu respecti legea si incalci anumite valori sociale de o mare importanta, eu de ce sa iti respect toate drepturile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Fiindcă ăsta e rolul tău? de om al legii? nerespectarea, tot prin lege, atrage, după caz, nulitatea absolută sau relativă a actelor.
serios acum, ești cretin? ce dracu întrebare e asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Sau ce vrei să-mi explici, ideile tale anarhice?laughing Wtf
Ma intreb, dupa mintea ta, la ce dracu mai e nevoie de legi

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii sa citesti?
"Era vorba de un caz abstract, ideal"

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

ți se pare că filosofez?
intr-o lumea ideală nimeni nu comite infracțiui

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.digi24.ro/......ar-1115919

Suficient de credibil?

Si ia si rezumatul stirei de ieri. Sa vezi ce sustii

"Mircea Draghici trezorierul partidului e acuzat că a deturnat sute de mii de euro din milioanele date prin lege PSD și și-a luat casă, mașini, lucruri frumoase, pentru el și familie. Pe directorul din AEP care a cerut investigarea situației PSD l-a dat afară. Acum, când s-a sesizat DNA, PSD face plângere penală împotriva procurorilor, cică e "interferență în treburile partidului" "

Tu intelegi ce mizerii, ce jeguri ce aroganti care se pisa cu bolta pe tine sustii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Da nu sustin ma pe nimeni, mai ales psd. Doar ca nu imi place circu asta, intre partide.
Toata ziua la tv dragnea a facut dragnea a furat, dragnea a nu stiu ce.
Una 2 dragnea. In timp ce ceilalti fura, fara sa fie macar bagati in seama, Fura fara sa mai fie in centru atentiei, pentru ca ochii sunt pe psd si pe dragnea, toti. Nu se uita nimeni la ceilalti ce fac,

am vazut si video, mare **** i-a facut, nici nu l-a batut nu nimic.
L-au impins in gard si au tipat la el.
Facem din tantar armasar.
Daca si ala are gura mare.
Daca il intrebai pe ala, ce fel de parlament avem in Romania, dadea din umeri. Da asa, s-a bagat si el in seama,

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si nu asa e normal ca ochii sa fii pe psd si dragnea. Nu ei au puterea sa faca legi, sa scoata legi, nu ei administreaza banul public, nu ei fac bugetul tarii, nu ei fac investitiile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Niște nenorociți judecătorii ăștia, nicio logică n-are...sunt cumpărați de mafie
http://www.ziare.com/......na-1559093

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nevermore asta e super amuzant. Eu zic sa ii reabilitam pe toti condamnatii din ultimii 2000 de ani ca s-au schimbat legile intre timp si nu mai sunt valabile judecatile de atunci. Hai mai las-o draq. Tu de la ce sfirc al bugetului sau al pesedeului sugi, ia zi, sa stim si noi o treaba macar...

| Plato a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand erai pe clasa I, daca iti spunea invatatoarea ca 1+2=10, o credeai? O credeai.
Exact asa se uita zombie spalati pe creier la latrina3. Tot ce spune Gadea, cu gurita aia cu care lustruieste fundulete, idiotii iau de bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Plato):

Cind eram in clasa I, o bagam undeva daca imi spunea asa ceva. Bunicii mei erau invatatori si ca sa imi dea de ocupatie de la vreo 5 ani pana pe la 7 cand m-am dus la scoala eram cam doxa cu materia de 1-4... In alta ordine de idei, daca invatatoarea imi zicea ceva si nu eram sigur, trebuia sa intreb pe bunici si/sau pe parinti. Acum - trecind la astia cu latrina 3 - daca un idiot zice o timpenie la teveu, ai naibii internet si poti sa verifici. Daca Ciolos zice una de fondurile europene si dracnea alta, nu trebuie sa il cred pe nici unul pe cuvint. Pot verifica surse publice si care nu au cum/de ce sa bage strimbe - de aia UE si toate ministerele de la noi au site-uri cu statistici, rapoarte, samd.

| anonimg a răspuns:

Eu as vota cu Rusia. laughing

| aXy99 a răspuns (pentru anonimg):

Voteaza PSD, e acelasi lucru. Putin mai rau.

| Frank51 a răspuns:

Mergem, si votam cu orice doar PSD sa nu fie. Problema este ca manipulatii sunt in numar mare, aproximativ 3-4 milioane, si noi pe partea noastra nu cred ca facem nici 2 milioane.

| Hammurabi a răspuns:

Votați PSD-ul.
Votați-l și pe Dragnea până i s-o încreți mustața.
Dacă vă e atât de greu să vedeți că trăiți în rahat în timp ce ei se lăfăie în averi imense, vă meritați soarta.
Mie mi se rupe. Am dublă cetățenie, am variantă la Românica, de ce mi-aș toci nervii cu unii de pe-aici care se ofuschează că-l fac pe Dragnea hoț?
E tare interesant să vezi cum unul, dintr-o garsonieră amărâtă de bloc și care de multe ori n-are bani nici să treacă strada, îl apără pe Dragnea. Că Dragnea nu e hoț. Toată averea imensă a făcut-o din castrat râme.
Și dacă și generația tânără a ajuns să fie spălată pe creier de Antena 3, o să mai stați cuminți 50 de ani în rahat așa cum și cei dinaintea voastră au stat 50 de ani în comunism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai stai ma putin, ca toate partidele care candideaza, au cel putin un fost comunist in formatiune.
Basescu, ponta care aplauda frenetic in spatele lu ceausescu cand era mic, si asa mai departe.
Dintre partide cu cine sa votezi? cu raul cel mai mic? care-i raul cel mai mic? ca sunt toate la fel de rele laughing
si daca votezi cu aia indepententi, se afiliaza ei la partide dupa aia,
ca si mazare a candidat independent, pana a castigat alegerile, si s-a dat imediat cu psd.
happy

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu atât mai mult.
De ce nu pot fi dați dracu' toți burtoșii, inbuibații și foștii, indiferent de partid?
Că apar oameni noi la fiecare alegeri, dar nu-i bagă nimeni în seamă dacă nu i-au văzut pe teveu. Și nu toți sunt dispuși să se vândă.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Vai increti-i-as mustata sa i-o incretesc.
Tu poate ai dubla cetatenie, dar la romanii de aici nu te gandesti? Sau la familia ta care mai sta pe aici, prieteni etc.
Nu ar trebui sa ti se rupa, chiar daca tu nu stai aici, e tot tara ta. Faci parte din poporul asta amarat, aici te-ai nascut, ar trebui sa nu ti se rupa asa tare.
Vezi tu ca sunt milioane de romani in diaspora si nu li se rupe, ba din contra, sunt foarte hotarati sa schimbe situatia, sa nu mai stea departe de familia si tara lor.

PSD e una dintre cele mai groaznice infectii care a afectat Romania, cea mai spurcata ciuma, cei mai nenorociti si mizerabili oameni. Simplul fapt ca esti roman, chiar daca nu te afecteaza viata de aici, ar trebui sa te faca sa pui, o data la nu stiu cati ani, o stampila pe nenorocita aia de foaie.

Da-o-ar scorbutul in toti pesedistii.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Cum să nu mi se rupă frate, când de ani de zile, cei care ar trebui să iasă la vot nu ies, și lasă prostimea de prin fundurile cătunelor, cumpărată cu ulei, făină și găleți să hotărască?
Eu am zis că o să fac sacrificiul să vin în România să votez, că n-am încredere în urnele deschise de ăștia pe aici, dar eu am un singur vot. Cât contează?

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Fiecare vot conteaza. Daca 1000 de oameni gandesc ca tine, cu "cat conteaza", deja sunt 1000 de voturi pierdute.
Pai iasa prostimea deoarece prostimea merge la vot. Tinerii sunt plecati sau au alte preocupari, iar mortii din cimitir se trezesc sa voteze psd.
Dar acum, cred eu, e diferit. De data asta romanii nu mai dorm, sper. Ai vazut la protestul din 10 august. Sunt convins ca toti oamenii aia, alaturi de familie si prieteni, vor veni la vot. Sunt convins ca sunt ultramotivati sa scape de partidul care i-a macelarit.

6.5 milioane de oameni l-au votat pe Iohannis. Daca toti oamenii aia, alaturi de cei care s-au trezit pe parcurs, vor veni la vot, ciuma rosie nu are nicio sansa. Nu pot ei sa fure cat putem noi sa votam.

| Plato a răspuns:

Normal ca mergem, pentru USR+plus.
Doamne ajuta sa scapam de grupul infractional organizat si de toti penalii din el, in frunte cu infractorul sef Dragnea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Subt oameni in usr care au fost si in psd :/

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, niciodata nu ma voi duce la vot.

| aXy99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Esti pus sub interdictie si ti-ai pierdut drepturile electorale?

| StrongHeart a răspuns:

Glumesti? cu ce prajim cartofii? nu e nevoie de un ulei, o faina la casa omului? ce intrebari puneti si voi.

| Sara2 explică (pentru StrongHeart):

Sper că glumești. Pentru genul ăsta de oameni care gândesc așa, ne merge așa în țară

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sara2):

Mie îmi e frică că rămân fără aragaz și fără frigider dacă se pune

| Catrice a răspuns (pentru StrongHeart):

De găleți sau pixuri nu ai nevoie?!

| StrongHeart a răspuns (pentru Sara2):

Care gen de oameni, sarcastici? tu iei tot ce citesti pe internet in serios?

| StrongHeart a răspuns (pentru Catrice):

Creioane colorate

| minrest a răspuns (pentru StrongHeart):

Da, omule, chiar si o galeata de plastic, rosie, foarte utila, cea de la ultimele alegeri s-a spart. Un orez, un malai, ce-o fi acolo, sa fie primit.

| StrongHeart a răspuns (pentru minrest):

Pai da no'

| cfrtobias a răspuns:

Cu PSD sa creasca pensiile si salariul oferit de Dragnea laughing

| CleanHeart a răspuns:

Poate
Dacă merg romanii sa voteze iarăși prost mai bine să pună voturile într-un tomberon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
Cu psd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum Romania e tara matrapazlacurilor voturile se vor obtine si cu smecherii. Eu stiu cazuri. Spunea Florin Dragu, cel mentionat intr-o intrebare de-a mea ca tara e condusa de criminali. As zice eu si de mincinosi si prefacuti.

| LupusDei1993 a răspuns:

Pana acum am avut numai partide de stanga, au esuat lamentabil de fiecare data.
Poate ceva moderat de dreapta.

| RAY a răspuns (pentru LupusDei1993):

Am avut si de dreapta ai uitat, 2004-2012

| InVisible99 a răspuns:

Clar nu PSD, ALDE sau UDMR

| LuccaToni a răspuns:

Da, merg.

| AtriunBoi a răspuns:

Evident. Este un vot crucial pentru a detrona in sfarsit comunistii din tara noastra. Cel mai bine ar fi USR-Plus, dar si PNL e ok, in opinia mea