| anonim_4396 a întrebat:

Mertiă ca un romîn normal cu un loc de muncă normal dacă poate să se mute din țară, să stea-n Romînia? Este Romînia de nelocuit?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Orice este normal,depinde de persoana. Daca omu are loc de munca normal,si este si el tot normal,e normal sa stea unde crede el ca este normal zic eu laughing Ro este de nelocuit vorba vine,dar nici sa stai si sa fii cinstit nu poti laughing in RO cei care conduc orice de la stat la privat is talhari, aia e Ro o tara plina de talhari, de banditi, nu degeaba romanii aveau o vorba, ne furam unu pe altul ca sa putem trai laughing sau vorba lu Hagi -trebuie sa facem bine sa nu fie rau-laughing tare de tot deci trebuie sa furam si noi sa putem trai, ca sa nu fie rau laughing

| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te prietene tare cât vezi cu ochii. Din cauza conducerii, tradatorilor de neam si țară suntem niste sclavi. În Luxemburg salariile incep si depășesc (depinde) 3 000 €, în România încă se mai fac cumpărături "pe caiet". Pisama-as pe ea conducere si pe prostii de o populează, s-a vărsat mult sânge ca sa nu fim sclavi pe plantatie, sa avem putere, sa fim printre cei buni si uite unde s-a ajuns. Il doare-n **** pe românaș de conditiile de munca, de cine îl conduce, de salarizari, funcții etc, daca la sfarsit de luna după ce-si plătește chiria si facilitatile ii ajunge de-o zeamă lungă, un Bucegi la 2l si 1 pachet de țigări.

| Lostlyric a răspuns:

Care e scopul pentru care pui atatea intrebari? Ultima oara cand am verificat, "Romînia" se scria "România". Banuiesc ca esti român si stii cum se scrie numele propriei tale tari. Daca România, prin absurd, ar fi de nelocuit, de ce in momentul prezent traiesc peste 19 milioane de locuitori - in România?
Si totusi, am o mare curiozitate personala la prima intrebare.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Lostlyric):

Urmareste-i postarile(intrebarile), vei intelege, am raportat si eu problema la TPU, poate o faci si tu.Nu zic ca n-ar trebui ajutat, dar aici nu este posibil, mai rau ii face.

| Lostlyric a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

As vrea, totusi, sa aflu si parerea lui. Totul e de ordinul absurdului. Pornind de la nickname-ul lui. Si nu stiu daca TPU are vreo politica legata de trollat-ul ce implica intrebari.