| alalal a întrebat:

Mi-am scos cazierul in data de 04.02. 2022 si din câte știu este valabil 6 luni. Dacă mă duc să mă reprogramez la traseu, examen auto la poliție o să mă reprogrameze nu? Cazierul este valabil!/? Îl scot eu după nu este problemă dar nu am timp sa merg să-l scot și vreau să mă reprogramez cât mai repede. Mulțumesc, fundă!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar este valabil 6 luni de la eliberare, in cazul tau va fi valabil pana in 4.08. 2022.
Cat timp este in termen de valabilitate te poti reprograma si chiar sustine proba practica, nu este nici o problema, dar daca nu reusesti sa obtii permisul pana in 4.08. 2022 va trebui sa obtii alt certificat de cazier judiciar.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, suna la scoala auto si ei i ti vor explica tot ce ai de facut.