| ALEXALEJANDRO57 a întrebat:

Multumesc pentru raspuns insa raspunsul nu e complet....eu as dori doar 5000 m2 sa transform INTRAVILAN restul sa ramana asa cum e, EXTRAVILAN. Se poate? Daca da, conform carei legi, decret sau hotarare de guvern, minister etc? Multumesc pentru amabilitate si rabdare, astept raspuns.

4 răspunsuri:
| gabriellaa23 a răspuns:

Poti parcela terenul inainte si dupa aceea sa faci aceasta modificare.

| ALEXALEJANDRO57 explică (pentru gabriellaa23):

Multumesc gabriellaa23...parcelarea se face la notar? si modificarea?

| gabriellaa23 a răspuns (pentru ALEXALEJANDRO57):

La cadastrist, dureaza 15-30 zile. Si referitor la modificare din extravilan in intravilan cred ca te poate indruma cadastristul cel mai sigur. Inainte sa il parcelezi afla daca se poate face acest lucru, stiu ca depinde de zona, nu se poate peste tot.