| xproback12 a întrebat:

As dori sa cumpar un teren extravilan si as dori sa stiu daca il pot trece ca intravilan prin PUZ si ce se poate construi pe el. Va multumesc Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti daca il poti trece in intravilan sau nu, aprobarea o da numai Consiliul local al unitatii teritorial-administrative in care este situat si numai daca ar fi la marginea intravilanului. Daca este la margine poti face demersuri la Consiliul local.

2 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Daca Primăria a stabilit limita între intravilan si extravilan, la Registrul Agricol terenul este încadrat ca extravilan, in evidentele fiscale, la fel, iar in documentatia cadastrala apare tot extravilan, cam cum ai putea să faci asta?

| KNST a răspuns:

Il poti trece ca intravilan si poti construi aproape orice, indiferent de ce spune legea in vigoare. Daca impingi banul, se rezolva.
Nu sunt vreun fan al spagilor, insa...
asa merg lucrurile: BANUL DICTEAZA!