| LanguageMaster a întrebat:

Notarul poate să lucreze fără secretar grefier?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poate lucra fara macar un secretar.

| Dorotheea21 a răspuns:

Poate nu poate sa lucreze cu o secretara. happy
De fapt sunt sigura ca nu.
Unchiul meu este notar, are un cabinet si trei secretare. Am fost si eu de doua ori la el, nu cu treburi de notariat, si am vazut ca fetele alea tacaneau la calculatoare mai tot timpul.

| JicaContra a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da, asta ma gandeam si eu, notarii in general nu fac mare lucru, ci asistentii/secretarele, ei doar pun stampila/semnatura, deci in cazul asta ar trebui sa faca in draci munca de secretara

totusi, presupun ca secretara poate munci de acasa, apoi sa trimita electronic actele la notar sa le verifice, iar la sfarsit sa le trimita prin curier pentru semnatura si stampila

Răspuns utilizator avertizat