| anyhylator a întrebat:

Nu am mai urmarit noutatile politice de ceva timp si am vazut ca Victor Ponta a ajuns ministru al transporturilor. A fost demis? de ce?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a fost demis, este tot Prim-ministru. Si la transporturi este doar interimar, pe o perioada maxima de 45 de zile, pana va fi numit alt ministru.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ministrul Transporturilor, Relu Fenechiu a fost condamnat, de Curtea Suprema, la cinci ani de inchisoare cu executare(decizia nu este inca definitiva). Fenechiu si-a depus demisia iar mandatul interimar il detine Ponta pana cand PLN-ul va propune un alt ministru.