| EmyDoX20 a întrebat:

Nu am știut la ce categorie sa pun întrebarea asta. Astăzi imi schimb buletinul pentru ca a expirat. (Am 18 ani) si am barba. Mi a zis cineva ca daca am barba trebuie neaparat sa rămân cu barba mai ales cand plec din țara, sau cand mi se cere sa ma identific? Sau pot sa ma bărbieresc si nu am vreo problema

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vrei sa-ti pastrezi barba ar fi bine sa te barbieresti inainte a a merge sa depui actele pentru CI, mai ales daca barba iti schimba infatisarea, ca sa n-ai probleme.

| ywar a răspuns:

Altfel vei fi identificat ca arab si poate cine stie. te opresc granicerii si te legitimeaza si-n chiloti.
Glumesc.
Da-i la dracu. Poate iti vine sa-ti lasi barba, asa cum mi-am lasat eu de vreo jumatate de an. Ce e rau in asta? Eu am o varsta, dar asta nu conteaza. Fa cum te simti tu bine.