| AvalohAlyn a întrebat:

Nu credeți că capitalismul asta este infect unde tot cei ce au bani sunt privilegiați? Orice ar fi mai bun decât capitalismul asta de doi bani, mai ales socialismul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In parte este adevarat ce spui, mai ales in Romania, inca nu toate tarile au un sistem de piata stabil si dezvoltat.
In nici un caz socialismul nu a fost mai bun, se pare ca nu esti tocmai documentat si nici n-ai trait in asazisul socialism, care a fost doar in teorie socialism, in practica a fost doar o parodie si chiar totalitarism.

| DonEduardo a răspuns:

De acord cu tine. 100%. Cineva partial cu cap pe acest site.