| dancapitan a întrebat:

Nu inteleg de ce, tot mai ne sacrificam sa trimitem trupe in Afganistan/Irak, etc, daca tot nu primim vreun ajutor concret /avantaj economic din partea "aliatilor"? pentru ce se face asta? doar sa dam "bine" in fata NATO?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să dăm bine la buzunar, cei care pleacă în astfel de misiuni!
Pa, pa.

| Hombre a răspuns:

De prosti si sa dea bine la unii politicieni de cac*t.

| trabardie a răspuns:

Pentru ca sintem prostii prostilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din prostie evident!
Statul roman nu are decat de pierdut dand salarii exorbitante unor militari obsedati de avere.Romanii cinstiti muncesc pe salarii de mizerie in tara, iar baietii descurcareti pleaca in afganistan pe bani grei.
Ar trebui sa moara de rusine, inainte sa moara de bombele alora.
Cum ar fi pentru noi daca ne-am trezi intr-o zi cu militari veniti din patru zari care sa faca pe grozavii pe aici?