| Ukaya a întrebat:

Nu mai bine ar da 500 lei de caciula la vaccinare si asa am fi campionii Europei la vaccin? Oricum pe tratarea nevaccinatilor in spitale dam mai mult si vom da si mai mult decat daca le-am da bani si oricum tot noi suferim daca nu le dam ca ei mor si nu ii mai intereseaza dar noi stam inchisi in casa cu economia facuta praf si cheltuim si pe tratamentul lor, acum s-a scumpit si curentul si gazul, spitalele raman fara bani.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prostie mai mare ca la voi nu am auzit.
Dupa ce ca-i gratis vaccinul, mai suneti si fudui.

Am auzit ca se va da lege ca aia de se imbolnavesc de covid grav si vor la spital, nu vor fii admisi daca nu sunt vaccinati, fiindca nu poti sa ai tot si sa nu oferi nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine să dea și de ce? Vaccinul costă.

| Celcestietot a răspuns:

Mai bine 500 de lei decat 3 mici care iti tin de foame 10 minute sau 100 de lei cu care iei 3 pungi de pufuleti din market.

| outsidethebox a răspuns (pentru Celcestietot):

Da' ce marca de pufuleti iti iei tu?
SCUMP, SCUUUMP, dincolo era mai ieftin!

| Celcestietot a răspuns (pentru outsidethebox):

Pufuleti cu surprize Gusto, de firma laughing

| gabicoo a răspuns:

Te stresezi inutil!
Nu ai auzit că " virusu' nu iegzită, vaccinu ie otravî șî mai ari șî cip di ăla di la iegzrateștri!"
laughing
Asta cred 2/3 din români!

| outsidethebox a răspuns (pentru gabicoo):

Vai ce bineeee! Chiar nu conteaza cu ce ne jigniti, atata timp cat se va pastra proportia 2 de-ai nostri la unul de-al vostru!
Nihil sine Dio!

| Lioana a răspuns:

In spitale sunt si vaccinati, nu doar nevaccinati. Stiu din surse sigure.

| suntserios a răspuns (pentru Lioana):

Stii si care e procentul? sau ala nu e interesant ca nu iti sustine curentul antivaxx?

| Celcestietot a răspuns (pentru Lioana):

Ma mir ca nu ti-au sters mesajul, poate ca au intrat in concediu laughing

| outsidethebox a răspuns:

Ok, gata, ai facut o fixatie fara sa iti dai seama, fa o cerere sa fii mutat de la divizia Covid la divizia "politice", o binevenita rotatie a cadrelor intre subiecte, desi poate te avanseaza pe alt site, gen FB?

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Auzi, se pune si punct intre propozitii.

| TipulCyborg a răspuns:

Daca mi da 1000 de lei ma vaccinez acum laughing