| ciprian_2518 a întrebat:

Nu stiu cati militari romani au murit in Afganistan, ei puteau trai in Romania sau la munca in strainatate daca tot au plecat din tara.Nu vad rostul acestui razboi, chiar daca va castiga SUA si din nou imi pun intrebarea, care e rostul acestui razboi? Sunteti pro sau contra acestui razboi?

7 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

Uite d-asta s-au dus americanii in Afganistan:

http://www.ecomagazin.ro/......de-dolari/

| Zenithf a răspuns:

Da, dau americanii cativa bani, si noi fraierii ne ducem sa purtam razboiul in locul lor. Cam asa cum i-ai arunca unui caine un ciolan in mijlocul unui camp de mine, dupa ce cainele o curatat (si s-a si curatat) de mine te poti baga linistit.

| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca sunt contra. oricum nu ma prea interseaza.fiecare face ce vrea.nu cred ca un om normal s-ar duce in asa ceva pentru bani.Cred ca oamenii aia chiar vor sa ajute.mai bine stateau acasa.
Nu inteleg nici de ce SUA e asa puternica. e o tara ca oricare alta pana la urma... thinking

| nosferatu a răspuns:

Pe militarii romani ii doare undeva de razboi. ei se duc acolo pentru bani omule.

| cornel2121 a răspuns:

In primul rand in razboi se moare, asta-i regula ucide sau vei fi ucis, nu exista razboi fara morti.
Care este rostul razboiului din Afganistan?
Si americani se intreaba acelasi lucru:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| MikeRowe a răspuns:

Este foarte trist ca au murit degeaba crying

| xBluO a răspuns:

Militarii au plecat ca sa apere tara, sa le arate americanilor ca macar nu se ascund si lupta, chiar daca noi nu suntem mai buni decat eiwinking Rostul este sa le dam dovada ca macar incercam.