| Joker3134 a întrebat:

Cati la % din militari se duc in războaie in Afganistan?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De obicei merg unitati. De exemplu in Kandahar, acum, este Batalionului 300 Protecția Forței "Sfântul Andrei". Cred ca toti din unitate s-ar duce ca sunt solde mari dar mai raman si sa pazeasca unitatea de baza si serviciile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Puțini, 1 la mie, și merg doar voluntari.
Dacă e război mare, merg toți.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Joker3134):

Al treilea nu va fi prea curând, cel puțin în următorii 20 de ani, nu. Sau nu va fi deloc.
Dar s-ar putea să fie unul local, mai mic, mai aproape de noi. Asta da.

| SEMIHA a răspuns:

Dacă este nevoie, aceștia sunt trimiși în misiuni. Chiar și în războaie dacă e cazul. Depinde cum sunt coordonați. Nu există un procentaj sigur cât % pleacă sau cât % rămân.