| Răzvănykă a întrebat:

Nu vom avea niciodata o lume linistita pana cand nu vom distruge religia! De acord?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are legatura religia cu ce fac niste bolnavi mintal, unii sunt spalati pe creier si fac acte teroriste motivand teme religioase, daca nu erau "asimilati" unei anumite religii se legau de alte chestii, de rasa, culoare, inaltime, echipa de fotbal preferata si isi justificau crimele in alt mod...
Nu este de vina religia!
Pe mine religia m-a invatat sa nu fac rau celorlalti!
Nici eu nu-s de acord cu anumite secte de exemplu dar nici aceia te asigur ca nu fac fapte foarte rele astfel incat sa merita sa fie distrusi ei sau religia lor
Iar religiile nu vor disparea niciodata ci vor evolua!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Liniște prin suprimarea unui drept? Mă îndoiesc

| Fatamuntilor a răspuns:

Cei care apartin unei religii sunt majolitari.Deci nu.
religia nue un lucru rau, ci modul in care e folosita de unii fanatici.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Îți dai seama că ceea ce ai spus este extrem de revoltător?! Doamne ferește... Sa îți fie rușine