| anonim_4396 a întrebat:

O bicicleta BMX poate fi folosita de un adult, pentru plimbare prin oras? E confortabila?
Mi-as cumpara una pentru ca este simpla, compacta si fara viteze (nu mi se pot strica).
_ 1.70 / 70 kg;

Răspuns Apreciat de Editori
| cristi202 a răspuns:

Cam mare om pentru asa o mica bicla.
Nu, nu e confortabil deloc.
Vrei ceva confortabil? Ia una de oras, sau macar un model trekking, astea sunt facute sa stai in sa o zi intreaga fara sa obosesti.
Vrei ca vitezele sa nu se strice? Nu trebuie sa te limitezi doar la una, ia bicla cu schimbator de viteze in butuc, astea nu au moarte. Sotia mea are bicla ei de vreo 8 ani, si inca nu i-am umlat in butuc, si functioneaza perfect. Meseriasul care imi repara mie bicla, spune si el ca sunt extraordinare, ca nu trebuie desfacut decat cand face zgomot, si pana acum am vazut doar doi care sa aiba probleme la asemenea butuci. Si in ultima vreme se curcula forte mult cu asemenea butuci, tocmai pentru ca sunt fiabili, nu necesita intretinere, si ofera aproape aceleasi viteze ca si schimbatoarele clasice.

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Nu, deoarece o sa te doare mainile si picioarele.

| Sami4041 a răspuns:

Nu deoarece bmx-ul nu este proiectat pentru plimbări prin oraș

| DavidBoghi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Ea nu este facuta ca sa serveasca pentru plimbari, ea este facuta pentru,, Trick-uri". Nu este prea comod sa stai pe una, o perioada indelungata de timp (dupa parerea mea). Exista bicilete speciale pentru oras cum ar fi cele electrice sau mai sunt cateva ceva mai ieftine cu viteze. Eu zic sa testezi una si dupa sa iei o decizie.

| DavidBoghi a răspuns:

Http://www.bikexpert.ro/biciclete/trekking-oras link pentru biciclete bune de oras