| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

O persoana care a fost dusa la psihiatrie cu salvarea si politia este fapta penala!?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar.
Este bolnav psihic si a facut vreo fapta penala? Sau sa fi fost dus degeaba si sa fie fapta penala pentru cei ce l-au dus?
Expune clar si cu detalii de ce a fost dus.

| darrio2007 a răspuns:

Faptă penală pentru cine? Pentru cei care au dus-o?
Esti neclar.

| Simpatic a răspuns:

Nu este mereu ceva de natura penala!
Sunt alcoolici care fac urat si sunt internati la psihiatrie "cu forta"
sunt si alte cazuri in realitate de astfel de internari fortate, ale unor persoane care sunt sub influenta drogurilor sau de ce nu chiar persoane bolnave psihic care sunt internate deoarece s-a apelat la 112 de catre victimele lor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e o faptă penala sa internezi pe cineva cu probleme psihice

| ReddY25 a răspuns:

Fii mai explicit