| anonim_4396 a întrebat:

O profesoara il poate avea ca elev (la ea in clasa) pe copilul ei?

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu exista nicio interdictie in acest sens.Este interesul ei sa fie cat mai obiectiva cu propriul copil.Sunt situatii in care scolarizarea propriului copil este unica solutie:la tara, de exemplu.

Janina
| Janina a răspuns:

Da poate

| fabiola a răspuns:

Daca reuseste sa fie impartiala, de ce nu?

| elisa_2627 a răspuns:

Din cate stiu eu NU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu...intreab-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu este reglementată nicio lege prin care o învățătoare/profesoară nu își poate avea propriul copil în clasa ei.
Condiția este să fie imparțială.
Toți copii au aceleași drepturi de a învăța fără a face atingere la rangul și locul de muncă al părinților.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles. Nu exista lege care sa impiedice lucrul asta, iar eu stiu cel putin 5 exemple de felul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA normal. Numai ca nu e de consiliat pentru ca nu e frumos sa amesteci familia cu locul de munca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pentru ca ar preferentiao pe ea stiind cata pregatire face cu ea/el.
scuze asta este parerea mea pentru ca am avut si eu o experienta dinasta si a fost tare tare neplacuta...

sorry! bafta la scoala!

| Andreea_8014 a răspuns:

Nu stiu de profesoare. dar fosta mea invatatoare a avut fata ei in clasa ei.deci .il poate.avea.desi nu e drept.

| rox a răspuns:

Da il poate avea.La mine in scoala o diriginta isi avea copilu' la ea in clasa.Si invatatoarea mea din 1-4 isi avea nepotu' in clasa.

| zeDruit a răspuns:

Da. Mama mea mi-a fost profesoara de romana in generala. O profesoara/profesor nu poate fi in comisia de examinare in anul in care fiul ei da bacul sau capacitatea. Atata tot.

| alex_5055 a răspuns:

Cu siguranta de exemplu profesoara de matematica a mea imi este si diriginta si are un baiat la noi in clasa si o fata tot a ei in alta clasa unde preda matematica.