| AvalohAlyn a întrebat:

Poate o profesoara sa nu bage in examenul de bacalaureat un elev? Are dreptul?

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da, il lasa corigent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, are tot dreptul, il lasa corigent si nu mai intra in bac

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O profesoară/un profesor poate să te lase corigent/ă ( sau chiar repetent/ă ) şi atunci NU mai ajungi să dai BAC-ul!

Evident că "are dreptul" să facă asta happy

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca elevul a trecut la tot si are situatia buna nu, nu are voie!

| sltlp a răspuns:

Are dreptul. iti pune media 4 si gata.

| Iunona a răspuns:

Profesorul are dreptul de a nota si evalua doar ce preda. Te poate lasa corigent/repetent doar daca are dovada dezinteresului tau (lucrari de control sub 5, indisciplina, absente indelungate etc).
Daca preda o materie de bac si considera (si poate dovedii) ca nu ai cunostinte minime, atunci da, are dreptul sa nu te bage in examenul final.