| anyia a întrebat:

Oare cum am putea schimba ceva in tara asta?
Presedinte de rahat, prim-ministru de rahat si parlamentari tot de rahat...
Nu de alta, dar nu sunt de vina toti pentru ca Romania insasi e o tara de rahatsad

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Utopie again! Nu ai cum, toti sunt "consumatori de hartie", nu ii intereseaza ce se intampla in Romania sau sa facem din tara asta de r**** ceva mai bun. Nu ii va interesa niciodata pentru ca sunt corupti, traiesc pe spatele altora, lucreaza pe spaga, mita; fani inraiti ai celor mai mai infractori s. a. m. d.
Tara e imbibata in incultura si in prostie, peste tot numai dezaste ( se bat ca animalele, isi dau foc la case, se omoara, se cearta pentru 3 cm de pamant) si pe deasupra mai sunt si institutii care incalca numeroase legi, drepturi ale omului; tiganii isi desfasoara actiunile prin galagie, razboaie intre familii ca oare cine are aur mai mult; sunt prosti, inculti, bataia e pe primul loc, merg si fura prin alte tari si tot romanii sunt vinovati. Din '89 am mers in jos tot mai mult, la toate capitolele suntem mai jos de 0.
Ne-am facut de rusine peste tot pe unde am mers, am ajuns rusinea Europei, am ajuns sa fim urati peste tot pe unde mergem, sa fim amenintati cu moarte...

Vrei sa schimbi ceva?

Ne adunam toti la Parlament, mai bine zis pe parlament si la 3 sarim toti, poate asa s-or mai destepta.

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Prin ai ruga Frumos pe americani sau japonezi ca au armament de distrugere in masa sa trimita 5 6 rachete pe suprafata romaniei si peste 30 ani speram ca se va schimba ceva Romania o tara frumoasa dar parca maine as da-o pe alta

| pufarin1 a răspuns:

Cum poti sa zici ca Romania ii o tara de rahat.In opinia mea, Romania ocupa locurile fruntase ca fiind cele mai frumoase tari de Europa. Vorbesc in modul cel mai serios:avem Delta Dunarii, Carpatii, Marea Neagra, manastiri din Maramures(unice in Europa), padure tanra(aici ocupam locul al doilea dupa Rusia). Nu inteleg cum poti sa spui ca Romania este o tara de rahat.Ca a ajuns Romania ca nivel de trai in halul asta, doar NOI suntem de vina.De ce oare prin anii 1700, Banatul a fost considerat "granarul imperiului habsburgic"(un imperiu enorm), si acum nu mai este in stare sa produca aproape nimic. Du-te o data cu trenul sau cu masina si uitata-te sa vezi cat pamant sta nelucrat, sute de hectare nelucrat, doar unii pe ici pe colo mai vezi cu cate-o sapa in mana.Toti pleaca in strainatate in loc sa stea sa faca aici ceva(bineinteles prin munca.pamant avem numai forta de munca lipseste). Asta e.Toti aruncam vina unii pe altii.TOTI SUNTEM DE VINA LA MODUL IN CARE A AJUNS ROMANIA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum? Pai nu prea avem ce face.Solutia ar fi simpla: sa ajunga oameni inteligenti la putere, ceva ce nu va fi posibil la noi sad Ar mai fi si revolutia dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai de toate sa scoatem din vocabular cuvintele: "nu se poate, nu, la noi nu se va schimba!"
mersi pentru ATENTIE.