| CultOfTheDamned a întrebat:

Daca ai fi pentru o zi presedinte si ai putea schimba ceva in Romania, ce ai face?

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Păi as da legi. Lege prin care criminalii, violatorii sa aiba pușcărie pe viața
Lege prin care daca lovești un animal 5 milioane amenda, iar daca il omorî 10 ani de pușcărie
Toți infractorii din parlament ar zbura pe geam, probabil retbull le.ar da aripi laughing
As face cumva ca banii de care România dispune sa fie investiți în spitale, școli, orfelinate.sa fie totul intr-o ordine

| LoveSleep a răspuns (pentru Elide):

Dacă lovești câinii pe trecere, sau unde?
Ah, sau au prioritate peste tot?

Dacă voiai să te lauzi cu cât de inteligentă ești puteai doar să ne spui că ai fost la biserică, nu era nevoie de toată șarada asta.

| Elide a răspuns (pentru LoveSleep):

Despre ce laudă vorbesti? Te trezești vorbind.
Eu nu ma laudwinking

| LoveSleep a răspuns (pentru Elide):

Vezi? O faci din nou. Iar te lauzi.

| Elide a răspuns (pentru LoveSleep):

Încearcă totusi sa faci ceva util cu timpul pe TPU, sa ajuți persoanele prin răspunsurile tale, nu sa stai sa te contrazici cu mine

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Asta e o intrebare de genul "Cum sa slabesti intr-o zi cat slabesc altii intr-o luna." Tu ce crezi, e posibil? Pentru a schimba ceva este nevoie de timp si de resurse, nu apare schimbarea intr-o zi "hocus pocus".

| GoldenZenith a răspuns:

Sunt așa multe lucruri defecte la țara asta încât nu știi ce și cum sa faci. Nu depinde totul doar de președinte oricum. Daca stai sa iei la bani mărunți toate dedesubturile problemelor existente, ar fi nevoie de mai mult de o zi ca să poți rezolva ceva.

| AC4S4 a răspuns:

Ne miram ca e tara cum e, cand noi nu stim ca suntem republica semi-prezidentiala, iar presedintele nu are o putere atat de mare precum vedem in SUA.
Ce poate face presedintele intr-o zi? Nu mare lucru.
Puterea in Romania nu sta intr-un singur om. Intr-o zi, ca presedinte, nu poti sa dai legi.

Sa fie cel mai corect om la presedintia Romaniei, tot nu poate sa faca ce a zis domnul la care i-ai dat funda.

| Mclaren12 a răspuns:

Degeaba ai planuri mari pentru ca nu poti face nimic intr-o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș promulga toate legile justiției
Și aș da o mare grațiere pentru toate condamnările date de ÎCCJ din 2009 până în 2017

| wpetterssone a răspuns:

Nu mă implic în acțiunile politice.