| AvalohAlyn a întrebat:

Obama e mai puternic(in sens politic) decat Bush? Care sunt diferentele intre Obama si Bush?

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu ti-a iesit Geoana si-o dai in Bush acum?laughing

| Bacemi a răspuns:

Stii de ce a castigat Obama alegerile Pentru ca lumea dorea o schimbare dupa dominarea administratiei Bush. Iti spun prin propriile lui vorbe :,, Inainte de alegeri eram negru ".

mira
| mira a răspuns:

Obama este mult mai inteligent si mai echilibrat decat Busch.Are si un altfel de mesaj bazat pe ideea de rezolvare a conflictelor pe cale diplomatica, de evitare a crearii unei noi cortine de fier.Totusi el nu decide de unul singur poltica SUA, de aceea continua razboiul din Afganistan.

| JeSa a răspuns:

Buna TigergeridAlan! „Dacă Bush e chintesenţa cowboy-ului, Obama e schimbarea" deci Obama nu e ca Bush si prin urmare nu e ca Hitler! Mentorii lui Obama sunt aceeasi care au trasat liniile politicii... Acesta i-a slujit pe Clinton si Bush, sau, mai bine zis, acestia l-au slujit pe el... La fel ca si toti presedintii S. U. A, Obama este inconjurat de sustinatori ai intereselor evreiesti.
Pa, pa!

| Bishop a răspuns:

Obama e negru, Bush e alb laughing
Eu zic ca-i mai puternic Obama...