HepHap
| HepHap a întrebat:

Observ ca mai ales mamele de pe TPU sunt oripilate de acum celebra palma a presedintelui. Gest reprobabil, daca chiar asa a fost, si care il face neelectibil. Dar atunci de ce a fost Iliescu reales presedinte iar acum PSD-ul, in care el inca are un control de necontestat, revine la putere, in conditiile in care la mineriada din iunie 90, patronata de el si FSN, au fost omorati tineri in bataie. Va temeti sa nu va palmuiasca presedintele copiii, dar nu v-ati temut si nu va temeti ca ar putea fi omorati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sint mama, dar ma enerveaza ca astia au tinut la naftalina un filmulet pe care l-au scos acum, in prag de alegeri, in incercarea de a ma manipula. Si in plus, vreau sa vad tot filmuletul, nu doar secventa pe care ei o considera compromitatoare. Am mai spus, e posibil, avind in vedere ca pustiul ridea, sa vedem in secventele urmatoare, cele care nu mai sint difuzate, sa vedem ca Base il miingiie pe crestet pe pusti si zimbesc amindoi. Asta ar insemna ca nu e nimic compromitaror, ca a fos vorba doar de o simpla gluma pe care o trunchiaza manipulatorii PSD-isti.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea este ca este un sambure de adevar in acele imagini, insa au fost exagerate pentru a denigra imaginea lui Basescu inainte de alegeri. Nu pot sti daca este sau nu adevarat faptul ca Basescu a lovit acel copil dar cu siguranta stiu ca aceasta este o masinatiune politica.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu sunt intru totul de acord cu ceea ce afirmi tu. Si eu sunt mama si nu simt totusi nicio oripilare in ceea ce priveste acel filmulet difuzat la nesfarsit doar pentru a discredita pe cineva cu stiinta deplina. Treburile sunt oricum cusute cu ata alba si inca mai raman la concluzia ca a fost un trucaj. Intr-adevar, alte probleme preocupa in prezent poporul roman si nu ar trebui deviata atentia de la ele, printr-o strategie de doi lei. Daca vrem sa salvam tara asta cumva, trebuie sa ne gandim bine cu cine votam.

Janina
| Janina a răspuns:

Hai mai sa fim seriosi, asta e o lovitura pe care asteptau sa o lanseze acum pe fundal de campanie!
O palma nu a omorat pe nimeni, iar idiota aia de matusa care zice ca, vezi doamne, a fost copilul traumatizat, aia e o disparata dupa banii.
Cand a fost intrebata in cadrul unei emisiuni daca a primit bani ca sa spuna asa ceva a zis: nu, nu, nu, nu - dar stii ce, o trada uitatul in jos si clipitul necontrolat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mama! Si nu ma tem de palmele lui, nu pentru ca nu voi fi nicicand aproape de vreun presedinte, ci pentru ca voi sti cum sa votez, astfel incat gesturi ca cele din '90 sa nu se repete! Si nu sunt mama eroina, ca nu m-am priceput nici sa nasc, dar sunt mamica!tongue
Pentru copiii aia, eu as fi fost capabila de gesturi extreme, nu numai de un vot care sa-l arunce pe Ion in fundul istoriei sau in afara ei, mai bine, dar...na! Avem memorie scurta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai prostimea se oripileaza de ceva ce nu a fost. Dupa cum vezi, oamenii inteligenti nici nu baga in seama asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, daca am gresit la unul, trebuie sa gresim la toti? Gestul idiot al lui Basescu vine in continuarea unor lucruri pe care le-a patronat, le-a facut si care nu sunt cu nimic mai prejos sau mai presus de ale pesedeilor. Ei bine, tocmai pentru ca e plin de inconsistenta, unii zic ca si de incontinenta, basescu nu merita sa fie reprezentantul acestui popor. Iar simplul fapt ca la realitatea nu a contestat lovitura, ci doar a expus motivul pentru care a lovit, il face vinovat, e clar ca a lovit.