| Andrei5467835 a întrebat:

Odată ce ai terminat academia de pompieri esti obligat sa profezezi imediat după?
Sau poti renunta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te-ai obligat prin contractul de scolarizare sa lucrezi un anumit numar de ani. Daca nu o faci va trebui sa platesti toate cheltuielile de pregatire in facultatea din cadrul Academiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, esti obligat, fiindca primesti repartitie si contract imediat dupa terminarea academiei, fiind obligat sa mergi acolo unde ai fost repartizat in primii 4-5 ani act este contractul, si numai dupa ce inchei primul contract te poti muta unde vrei tu.

| sierra1 a răspuns:

Semnezi un contract pe care-l respecți!

| ReddY25 a răspuns:

Evident că da

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Da, vei fi încadrat automat și vei avea obligația contractuală de a profesa un anumit număr de ani, de obicei 10, însă dacă nu dorești să profesezi, trebuie să achiți toate taxele de cazare, școlarizare, mese, de asemenea sunt prevăzute în contract.