| MILaurentiu999 a întrebat:

ce parere aveti, sa ma inscriu la politehnica sau la scoala de subofiteri pompieri? Imi place meseria de pompier dar imi este teama sa nu regeret mai tarziu ca nu am terminat politehnica.Plus ca este si chestia ca esti obligat sa muncesti pentru ei ceva ani dupa terminarea scolii, deci nu pot renunta la pompieri ca sa urmez alta facultate.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gandeste-te ce meserie preferi mai mult. Intereseaza-te mai mult si despre politehnica, ce faci acolo, in ce domeniu poti sa lucrezi pentru ca exista sanse sa ai si o perceptie diferita fata de cum e in realitate.

| mihai69 a răspuns:

Fă școala de pompieri dacă iubești meseria asta așa mult. Mai târziu, dacă timpul îți va permite, poți urma niște cursuri de inginerie la seral (sau frecvență redusă). Și cum de la pompieri ieși la pensie relativ repede, poți continua pe urmă să activezi în cealaltă meserie.