| LanguageMaster a întrebat:

Olanda este singura țară care se opune aderării României la Schengen?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vom vedea in decembrie la votul ala important.
momentan da, doar Olanda pare ca se impotriveste

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

O sa între din ianuarie 2023, pentru ca asa a hotărât Germania

| gigite a răspuns (pentru DracuIa):

Motivul e portul Constanta, sa-l ia ca frate cu Amsterdam Amsterdam.

| Andrei0003 a răspuns (pentru gigite):

Realizezi că portul Constanța e fix pielea пулии pe lângă ce au ei și nici măcar nu cred că știu ce e ăla, nu?

| goguPatent a răspuns (pentru gigite):

Chiar urmaream intrebarea sa vad cand apare un pasarel sa zica de port ca asa a citit el pe undeva

| goguPatent a răspuns (pentru gigite):

Si cum i-ar deranja pe olandezi portul Constanta? Ce ai tu impresia ca le-ar fura traficul un port uitat de lume rupt de Europa din lipsa de autostrazi si cale ferata moderna?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se stie sigur, o sa aflam cand va fi votul in decembrie.

| gigite a răspuns (pentru goguPatent):

Gogule? de unde stiai ca apar si eu?!

| gigite a răspuns:

în 20 Octombrie | Ioandelasal - te-am ignorat bre' -- a răspuns:
Deocamdata nu se stie sigur, o sa aflam cand va fi votul in decembrie.

| goguPatent a răspuns (pentru gigite):

Era de așteptat. Sunteți o masa mare care crede că vestul are ceva cu noi și că noi in realitate suntem dacii falnici și cinstiți