| Antisistem11 a întrebat:

Organizația teroristă hamas este formată din palestinieni asa cum se vehiculează la tv? Si daca da in ce proportie? Exista si palestinienii care sa nu aplaude acțiunile hamas? Asa cum ar trebui si exista musulmani care nu aplaudă acțiunile daesh.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai, chiar crezi ca stie cineva componenta HAMAS?
Poate doar cativa sefi dintre cei mai mari o stiu.

| Holiday a răspuns:

Din moment ce a participat la alegerile de acolo, evident ca este o structura exclusiv palestiniana. Ca sunt sustinuti financiar si cu arme si din exteriorul tarii, e alta discutie. Cam la fel ca AUR de la noi. E din Romania, dar sponsorii sunt prin Rusia.winking

| gabicoo a răspuns:

Mergi și îi întrebă: De acui ești maică din Gaza?

| pufulescu0o a răspuns:

Nu gasesc acum repede lista cu membrii Hamas dar da, majoritatea sunt niste baieti cu mult testosteron care luptă ca sa isi apere țara.
Musulmanii sunt foarte uniți si aplauda in mod tacit daca nu deschis aceste actiuni, indiferent ca sunt ale Hamas sau Daesh.