| anonim_4396 a întrebat:

Particip la un concurs international, infomatrix( concurs cu 48 de tari si tinut la Bucuresti), si nu stiu cam cat as putea cere sa stau acasa ca sa lucrez pentru el. Cam cat se da? Doua saptamani ca la olimpiada nationala? Multumesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru nivel international este nevoie de pregatire mai buna decat pentru olimpiada nationala.
Ca urmare, cred ca poti cere timp chiar mai lung de pregatire.

Oricum, daca esti inca la scoala, atunci scoala se va putea mandri cu participarea, ta chiar si daca nu iei premiu.
Iar daca lucrezi deja la o firma, tu vei putea negocia un salar mult mai bun dupa concurs, chiar si daca-ti iei concediu de odihna pentru pregatire, ceea ce merita!