| Neah a întrebat:

Pe perioada vacantei avem alocatie?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai pana in 18 ani sau urmezi cursurile liceului sau scolii profesionale si dupa 18 ani atunci beneficiezi de alocatia de stat pentru copii, pe toata perioada cat indeplinesti conditiile, inclusiv pe timpul vacantei.

| 愛日本 a răspuns:

Normal laughing de ce nu am avea?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai SUB 18 ani, atunci vei primi Alocaţia de stat şi pe perioada vacanţelor!

Dacă ai PESTE 18 ani, atunci NU o primeşti decât pe perioada cursurilor.
În acel caz, trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune!

| minrest a răspuns:

Da.

| RainmakerX a răspuns:

Da,eu am primit chiar si luna aceasta alocatia deci avem la sigur. big grin

| KamaSutra a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Ghknn a răspuns:

Da,avem.

| guineverebeck a răspuns:

Bineinteles.
Alocatia este pe tot parcursul anului.
Am auzit ca se va dubla.In loc de 42 lei vor fi 84.
Pa, pa!

| Gingeer a răspuns:

Dacă ne dă statul avem.