| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Pentru a obtine un nou certificat de nastere trebuie' sa te duci la primaria care l-a eliberat pe cel vechi sau la primaria orasului/satului de care apartii?

Răspuns Câştigător
| MorcovMajestic a răspuns:

Ti-am zis
La primaria din orasul in care te-ai nascut
Poti sa te duci si la primaria de care apartii
Dar ei nu au originalul, cum am mai zis, ca un singur original exista, de aia e original
Si atunci o sa faca corespondenta cu cealalta primarie
Si o sa-l primeaca in 2-3 saptamani sau mai mult depinde de unde esti
Edit: daca te duci DIRECT la primaria din orasul in care te-ai nascut acolo poti cere sa ti se elibereze IN REGIM DE URGENTA si sa vina in 48 de ore