| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte trebuie pentru un nou certificat de nastere la primaria sect unu si ce program are

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca iti trebuie un duplicat. In cazul asta, iti trebuie buletinul si atat. Din cate stiu eu, prima data cand ceri duplicat, nu trebuie sa platesti nimic. Daca mai ceri inca o data, se plateste o amenda, sau asa ceva.Eu am avut nevoie de duplicat acum vreo 3-4 ani. Poate nu s-o fi schimbat nimic de atunci.

daniela
| daniela a răspuns:

ELIBERAREA CERTIFICATULUI DE NASTERE

ACTE NECESARE

•Certificatul medical de constatare a nasterii
•Actul de identitate al mamei
•Certificatul de nastere al mamei – daca este divortata sau necasatorita
•Certificat de casatorie
•Declaratia de stabilire a numelui copilului in cazul in care parintii au nume de familie diferite
•Buletinul de identitate al declarantului in situatia in care parintii copilului nu sunt casatoriti

din cate stiu este zilnic incepand cu ora 8