| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ATV imi trebuie permis categoria A sau B?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de categoria A este pentru motociclete.
Ce permis iti trebuie depinde de caracteristicile tehnice ale ATV-ului, in functie de acestea va trebui categoria AM, B1 sau B. De remarcat ca poti conduce orice ATV cu categoria B, aceasta este valabila si pentru cele care se incadreaza la categoriile AM si B1.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum e trecut in acte, dar in general ai nevoie de B

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mersi big grin

| mont a răspuns:

Depinde de marimea motorului, la majoritatea trebuie B. Aaa si vezi ca oricum si cu permis cu tot nu prea ai voie cu el pe drumurile publice iar in afara lor nu trebuie permis deloc.

| anonim_4396 explică (pentru mont):

Ok mersi big grin